Zacisze w domowym ogrodzie

Otoczenie wokół naszego domu, powinno tworzyć integralną całość wraz z naszym domostwem. Aranżując ogród warto pomyśleć nie tylko o pięknym i równiutkim trawniku, ale i o zacisznych kącikach, w których chętnie będziemy spędzać czas. Takie ostoje, to miejsca w których zregenerujemy się po intensywnym tygodniu, wyciszymy się. Albo wręcz przeciwnie – staną się centrum życia towarzyskiego, wspólnych chwil z rodziną i miejscem spotkań z przyjaciółmi. O czym warto pomyśleć projektując takie miejsce w ogrodzie, na co zwrócić uwagę?

Wyraźne oddzielenie

Przede wszystkim, zaczynając prace nad kącikiem relaksacyjnym w przydomowym ogrodzie, należy wydzielić teren, jaki chcemy przeznaczyć na to przedsięwzięcie. Może być to fragment ogrodu w pobliżu drzew – stworzą one naturalną osłonę i stworzą kameralny klimat. Wyraźny efekt separacji uzyskamy wykładając podłoże kostką, lub drewnianymi deskami tarasowymi – wybór powierzchni zależy od Ciebie i tego jaki efekt chcesz uzyskać

Wieczór przy cieple kominka

Dla zagwarantowania rodzinnej i ciepłej atmosfery, warto rozważyć zbudowanie ogrodowego kominka, który może łączyć w sobie funkcję grzewczą, grilla i wędzarni. Taki element ogrodowego zacisza stworzy przyjazny klimat, pozwoli ogrzać się wieczorem przy jego cieple, a także urządzić rodzinne grillowanie.komin-ogr

Odpowiednia pielęgnacja

Żeby nasze ogrodowe zacisze służyło nam jak najdłużej, musimy zadbać o prawidłową pielęgnację. Kamień jakim jest pokryty kominek, a także deski, lub bruk na powierzchni ziemi, często porastają mchem. Taką niechcianą ozdobę trzeba usuwać systematycznie, w przeciwnym razie, doprowadzii on do szybszej korozji porośniętej powierzchni. Najlepszy w tym celu jest specjalny specyfik, który znajdziecie na stronie producenta: http://cykcyk.com.pl/. Przed zimą, trzeba pamiętać o osłonięciu delikatnych elementów, abyście mogli na wiosnę znów cieszyć się odpoczynkiem w ogrodzie.

7 Replies to “Zacisze w domowym ogrodzie”

    1. Pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu jak kominek w ogrodzie. Wygląda to super! Zastanowię się, czy nie zamontować takiego kominka u siebie w ogrodzie. Myślę, że efekt będzie super.

  1. Dla mnie jest to super opcja. Myślę, że ogródek z kominkiem będzie prezentował się naprawdę nietuzinkowo. Na pewno warto wziąć to pod uwagę przy projektowaniu ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *