Różne

Zakup oleju opałowego – zbiór wiedzy

• Zakładki: 63


Chociaż olej opałowy oferuje wiele korzyści, różni się od innych metod ogrzewania, takich jak energia elektryczna czy gaz ziemny. Należy jednak pamiętać o tym, że najlepiej kupić paliwo bezpośrednio od sprawdzonego dostawcy. Przed sezonem grzewczym lub też pierwszym napełnieniem zbiornika warto poprosić wykwalifikowanego dostawcę oleju opałowego, lub fachowca w tej dziedzinie o sprawdzenie zbiornika pod kątem ewentualnych  wycieków i innych oznak uszkodzenia. Serwis kotłów olejowych jest niezbędnym środkiem ostrożności, która sprawia, że dany zbiornik będzie działał wydajnie.

Kupno oleju opałowego

Na kupno oleju opałowego duży wpływ ma audyt energetyczny domu. Późna jesień to dobry czas na przeprowadzenie takiego audytu, aby upewnić się, czy Twój dom jest energooszczędny, a także jak wygląda kwestia zastosowanych izolacji – bez nich ciepło może ulatniać się zdecydowanie szybciej, lub potrzebny będzie dłuższy czas do ogrzania przestrzeni. Dlatego też należy sprawdzić m.in., czy drzwi i okna są odpowiednio zabezpieczone pod kątem przeciągów. Jeśli okna są starsze, zaleca się przejście na modele z podwójnymi szybami, pomagające utrzymać ciepłe powietrze w środku.

Za najlepszą porę na złożenie zamówienia na olej opałowy uznawane jest lato, ponieważ zapotrzebowanie jest wówczas dużo niższe. Ogólną zasadą jest „zmiana oleju na kwartał”. Oznacza to, że należy zamówić olej opałowy, gdy zbiornik jest wypełniony do około ¼ wysokości. Dzięki temu pozostawione zostaje co najmniej kilka dni na dostarczenie oleju bez obawy o nagłe braki. Przeciętny czas dostawy oleju opałowego Ekoterm to około 24H od momentu złożenia zamówienia.

Olej opałowy – najważniejsze informacje 

Olej opałowy to paliwo, będące produktem rafinacji ropy naftowej, który wykorzystywany jest intensywnie na całym świecie jako paliwo do pieców i kotłów, ale jeszcze do niedawna określany był mianem domowego oleju opałowego, który stosowany mógł być np. w piecykach podczas gotowania. Obecnie dostępne są dwa warianty oleju opałowego – jeden do użytku domowego, a drugi do użytku przemysłowego. W tym przypadku wybór najwłaściwszego zależeć będzie przede wszystkim od potrzeb użytkowników.

Zainteresowanie olejem grzewczym wynika przede wszystkim z faktu, że jest to paliwo bezpieczne w użytkowaniu, a także przyjazne dla środowiska. Olej opałowy Ekoterm wyróżnia się wysoką wartością opałową, dzięki czemu jest ekonomicznym rozwiązaniem na tle pozostałych rozwiązań grzewczych. Ponadto w składzie zawiera niewielką ilość siarki, a pozostałości po spalaniu są znikome. To właśnie dlatego można śmiało stwierdzić, że wpływ tego paliwa na środowisko naturalne jest małe. Z kolei wysoka temperatura zapłonu tego oleju grzewczego zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkownikom.

Kluczowa jest tu oczywiście odpowiednia eksploatacja i przechowywanie zgodne ze ściśle określonymi przepisami. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
62 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *