Budowa i remont

Zimny cynk – czyli najlepszy środek na korozję

• Zakładki: 38


Jesienna i zimowa aura bywają bezlitosne dla zewnętrznych elementów naszych domów. Negatywne działanie wody, a także niskich temperatur można zauważyć już przy pierwszych wiosennych pracach porządkowych. W przypadku metalowych elementów i konstrukcji największym zagrożeniem jest korozja. Głównymi przyczynami korozji w budownictwie, a także korodowania pojazdów są trudne warunki atmosferyczne i zmienne temperatury. Z pewnością można wyróżnić cechy charakterystyczne środowiska, które sprzyja powstawaniu i rozwojowi korozji. Z pewnością ryzyko zwiększa duża wilgotność powietrza, silne zmiany temperatur, sól, smary przemysłowe, a także wilgoć powierzchniowa. Oczywiście najlepszym sposobem jest zapobieganie korozji poprzez wybór odpowiednich materiałów, a także stosowanie odpowiednich powłok ochronnych. Co jednak zrobić w momencie, gdy zauważyliśmy już pierwsze ogniska korozji? Jak zapobiegać jej dalszemu rozwojowi? Rozwiązaniem na to jest zimny cynk – rewolucyjny produkt od Sid Coating’s

Zimny cynk Anvi-Cynk – kiedy warto go stosować? 

Czym jest preparat Anvi-Cynk? To doskonała alternatywa dla cynkowania ogniowego lub cynkowania na gorąco metodą metalizacji natryskowej. Bardzo dobrze sprawdza się jako zabezpieczenie przed korozją konstrukcji metalowych i stalowych. Anvi-cynk zaleca się także stosować do naprawy powłok cynkowych, które uległy uszkodzeniu. Produkt ten jest powłoką jednoskładnikową i od razu jest gotowy do użycia. Składa się w 90% ze zmikronizowanego mikro i nano cynku, a także żywicy akrylowej. Anvi-Cynk można stosować do zabezpieczania elementów nadwozia, a także podwozia i różnych rodzajów układów rurowych. Dużą zaletą tego preparatu jest szybkie schnięcie powłoki, a także duża odporność antykorozyjna. Dzięki temu Anvi-Cynk może stanowić samodzielną powłokę i w pełni zabezpieczyć metalową powierzchnię przed niszczeniem. 

Jak stosuje się zimny cynk?

Stosowanie zimnego cynku jest niezwykle proste, ponieważ ma on konsystencję farby. Warto jednak przed użyciem Anvi-Cynk odpowiednio przygotować powierzchnię. Koniecznie trzeba ją oczyścić z rdzy i brudu i dobrze odtłuścić. Preparat można aplikować na daną powierzchnię na kilka sposobów – pędzlem, wałkiem, pistoletem, można też wybrać wersję produktu w sprayu. Dzięki Anvi-Cynk unikniemy dalszego rozwoju korozji i odnowimy uszkodzoną powierzchnię. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
159 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *