Design

3 pomysły na oryginalne podłogi w Twoim mieszkaniu – to może Cię zaskoczyć!

• Zakładki: 49

Przygotowując się do remontu, planujemy wszystko: kolory ścian, rodzaje mebli, wykończenia i dodatki. Nie zapominamy także o podłodze – od niej zależy nie tylko wygląd mieszkania, ale i nasz komfort. Sprawdź, z czego możesz wykonać podłogę i zrealizuj jeden z pomysłów na oryginalną podłogę.

Podłoga z betonu architektonicznego

Beton architektoniczny to coraz popularniejszy materiał, służący przede wszystkim do wykańczania ścian. Na podłogę beton architektoniczny kładzie się najczęściej w miejscach publicznych – na siłowniach, w szatniach basenowych i w wielu innych miejscach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by beton architektoniczny położyć na podłodze w domu czy mieszkaniu.

Jeszcze niewiele osób kusi się o taki eksperyment, nie do końca mając pomysł, jak wykorzystać zalety betonu architektonicznego. Jeśli urządzasz wnętrze w stylu industrialnym lub loftowym, beton architektoniczny wydaje się być oczywistym wyborem. Sprawdzi się on także w nowoczesnych wnętrzach, a nawet w mieszkaniach w stylu skandynawskim.

Dzięki różnorodnej obróbce betonu architektonicznego można otrzymać różne kolory i faktury podłoża. Nie przejmuj się więc, że jeśli zdecydujesz się na ten surowiec, Twoja podłoga będzie zwykła, szara, nudna.

Podłogę z betonu architektonicznego łatwo utrzymać w czystości, jest także wyjątkowo trwała. Wystarczy umyć ją wodą z płynem uniwersalnym, a raz na pół roku wywoskować. Jeśli zdecydujecie się na to rozwiązanie w całym mieszkaniu, warto pomyśleć o kilku dyskretnych dywanikach w newralgicznych miejscach – w sypialni obok łóżka czy w salonie obok sofy. Beton bardzo słabo przewodzi ciepło, więc podłoga będzie cały czas zimna.

Szklana podłoga w ciemnych i małych wnętrzach

Podłogi ze szkła spotkać można w biurowcach, urzędach, bankach. Trudno sobie wyobrazić, by szklaną podłogę zamontować w prywatnym mieszkaniu. A jednak to rozwiązanie jak najbardziej sprawdzi się w naszym M, chociaż zaleca się wykonywanie podłogi ze szkła w rzadziej użytkowanych pomieszczeniach lub na fragmentach podłogi.

Szklana podłoga wykonana jest z dwóch warstw hartowanego szkła, które jest bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowo warstwy te wzmacnia się żywicą oraz specjalną folią, która dodatkowo zabezpiecza podłogę przed pęknięciami i zarysowaniami.

Nie jest to więc najtrwalszy surowiec. Ten minus rekompensowany jest przez doskonały efekt wizualny – pomieszczenie ze szklaną podłogą nie tylko wygląda nowocześnie, ale także sprawia wrażenie większego i jaśniejszego.

Podłoga z żywicy epoksydowej – czy sprawdzi się w mieszkaniu?

Żywica epoksydowa jako surowiec wykorzystywany do wykończenia podłóg popularny jest już od kilku lat. Nadal jednak chętniej korzystają z niego właściciele biur i lokali użytkowych. A szkoda, bo materiał ten nadaje wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu. Podobnie jak beton, sprawdza się bardziej w nowoczesnych, a wręcz industrialnych mieszkaniach, jednak w przypadku żywicy epoksydowej, łatwiej uzyskać efekt przytulnego mieszkania.

Podłoga z żywicy epoksydowej wymaga wylania cienkiej warstwy – jest więc polecana wszystkim, którzy montują ogrzewanie podłogowe, które przy podłodze epoksydowej będzie efektywniejsze.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *