Design

Projektowanie biura dla startupów – poznaj trendy w aranżacji

• Zakładki: 58

Jeśli chodzi o projektowanie biur dla startupów, głównym czynnikiem rozważania jest potrzeba elastycznego układu, który będzie najlepiej odpowiadać specyficznym potrzebom młodej firmy. Nie jest zaskakujące, że biura dla startupów często wyglądają jak miejsce, gdzie wszystko zostało po prostu wrzucone razem. Jednak za tym pozornym chaosem kryje odpowiedni powód. W większości przypadków są to otwarte biura bez ścian między biurkami i stołami. Dzięki temu pracownicy mogą rozmawiać ze sobą, dzielić się pomysłami i pracować w grupach nad różnymi projektami. Brak ścian oznacza również, że łatwo jest dostosować się do zmian kadrowych i zaaranżować przestrzeń w miarę rozwoju firmy.

Dlaczego biura startupów różnią się od typowych przestrzeni?

Startup w swoich założeniach opiera się na innowacyjności i niezależności. Projekt biura dla startupu powinien uwzględniać charakter firmy, ale także jej możliwości. Bardzo ważne jest również nawiązanie do nowoczesnego charakteru początkującego przedsiębiorstwa.

W nowoczesnym biurze elementy wystroju można łączyć ze sobą na bardzo różne sposoby, od zabawnych konfiguracji jak statki kosmiczne, po te najbardziej klasyczne. Pamiętajmy, że nowoczesne biuro to nie tylko aranżacja przestrzeni do pracy. To także stworzenie atmosfery sprzyjającej produktywności i kreatywności. Dlatego w nowoczesnym biurze nie może zabraknąć takich pomieszczeń jak „Focus room” czy „Conceptroom”, które dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi sprzyjają powstawaniu nowych pomysłów i stymulowaniu kreatywności.

Nie ulega wątpliwości, że wystrój nowoczesnego biura odgrywa istotną rolę. Może być zarówno kluczowym elementem w tworzeniu specyficznej atmosfery sprzyjającej koncentracji i kreatywności, jak i przedmiotem, który sprawia, że ludzie się relaksują i zwiększają swoją efektywność.

Innowacyjne otoczenie biurowe startupów

Jeśli chodzi o biuro dla startupu, można znaleźć coraz ciekawsze propozycje, ale zapotrzebowanie na innowacyjną przestrzeń dla nowych biur wciąż jest duże. Międzynarodowe korporacje wynajmują duże biura i kompleksowo urządzają swoje lokale. Startupy rzadko mogą sobie pozwolić na tak duży wydatek: przestrzeń biurowa składa się zazwyczaj z kilku pomieszczeń.

Startup to firma, która została założona z myślą o jak najszybszej ekspansji i rozwoju. Firmy te zakładają młodzi ludzie, którzy zawsze szukają nowych i innowacyjnych rozwiązań. Nie interesują ich typowe biura z biurkami i szafkami na dokumenty, paprotką na regale i stonowanymi odcieniami na ścianach. Zamiast tego można znaleźć bardziej interesujące propozycje. Obecnie w Poznaniu jest plejada ciekawych pomysłów na aranżację biura dla startupów wykonaną przez profesjonalnych poznańskich architektów. Szukasz swojego wymarzonego biura? Nie bój się zdecydować na coś odważnego!

Trendy aranżacji biur dla startupów

Trendy w projektowaniu wnętrz zmieniają się z biegiem czasu, ale wciąż istnieją pewne stałe, do których zawsze możemy się odnieść. Te ostatnie są szczególnie ważne przy projektowaniu przestrzeni biurowej i związanych z nią mebli.

Trend projektowania nowoczesnych biur zmierza w jednym kierunku – w stronę szkła i metalu. Doskonałe połączenie tych dwóch materiałów daje nie tylko nowoczesny, ale i elegancki efekt. Oczywiście nie każdy projekt stawia na elegancję, dlatego w ostatnich latach można zobaczyć wiele aranżacji opartych na własnej konwencji klienta, np. biura imitujące ogrody, statki kosmiczne czy place zabaw dla dorosłych. Pamiętajmy, że nowoczesne biuro to nie tylko aranżacja przestrzeni do pracy. To także stworzenie atmosfery sprzyjającej produktywności i kreatywności.

Nasze rodzime startupy podążają również za trendami w design i ekologii. Z każdym miesiącem przybywa biur wyposażonych w odrestaurowane meble rodem z PRL, czy przestrzeni industrialnych zaadaptowanych na pomieszczenia biurowe. Jednym z istotnych trendów jest też wykorzystanie elementów mosiężnych w połączeniu z kamieniem. Oczywiście, nie wszystkie początkujące firmy są sobie w stanie pozwolić na tego typu luksus i często blichtr zastępowany jest przez praktyczny oraz ekonomiczny upcykling przedmiotów użytkowych otoczenia biurowego.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *