Design

Aranżacja przedpokoju w bloku, czyli jak urządzić mały przedpokój?

• Zakładki: 386

Remontując całe mieszkanie, najmniejszą uwagę przywiązujemy do przedpokoju. W tym miejscu spędzamy stosunkowo najmniej czasu, dlatego często jesteśmy przekonani, że nie warto angażować się w aranżację przedpokoju. Niestety przedpokój jest także wyjątkowo nieustawnym, najczęściej małym pomieszczeniem, co dodatkowo zniechęca do poświęcenia mu większej uwagi. Jednak przemyślana aranżacja przedpokoju w bloku sprawi, że zarówno przygotowanie się do wyjścia, jak i powrót do domu będą znacznie przyjemniejsze. Jak urządzić mały przedpokój, by był funkcjonalny i by wszystkich gości witał pięknym wystrojem wnętrz?

Aranżacja przedpokoju w bloku – na jaki kolor pomalować ściany w przedpokoju?

Aranżacja przedpokoju w bloku
Aranżacja przedpokoju w bloku

Jasne kolory optycznie powiększają małe pomieszczenia – to prawda, z którą trudno się nie zgodzić. Ale mitem jest, że mały przedpokój będzie wyglądał na większy tylko wtedy, gdy wszystkie ściany i sufit pomalujemy na biało. Jeśli całe mieszkanie utrzymane jest w jasnych barwach, biały przedpokój będzie wpisywać się w ogólną stylizację. Jeśli jednak w innych pomieszczeniach postawiliśmy na kolory, biel zamieńmy na ich pastelowe odcienie. Za pomocą kolorów możemy także kształtować przestrzeń. Jeśli jedna ściana jest wyjątkowo węższa niż pozostałe, warto pomalować ją ciemnym kolorem.

Aranżacja przedpokoju w bloku wymaga dużego wyczucia stylu. Jeśli nie mamy pewności, jakie ozdoby będą pasować do naszego przedpokoju, minimalizm jest jak najbardziej wskazany. Gładkie ściany są bezpiecznym rozwiązaniem – duże wzory będą wyglądać w małym pomieszczeniu przytłaczająco.

Oświetlenie w małym przedpokoju

Urządzamy mały przedpokój w bloku!
Urządzamy mały przedpokój w bloku!

Największym wrogiem małych pomieszczeń jest brak odpowiedniego oświetlenia. W przedpokoju, w którym nie ma zazwyczaj okna, odpowiednie oświetlenie jest szczególnie ważne. Najlepiej sprawdza się kilkupunktowe oświetlenie główne w połączeniu z oświetleniem punktowym przy lustrze. Popularną i bardzo dobrą praktyką jest montaż oświetlenia ledowego – wystarczy kilka energooszczędnych żarówek ledowych, by dostatecznie rozświetlić pomieszczenie.

Trudno wyobrazić sobie przedpokoju bez lustra. Tym bardziej w małym przedpokoju powinniśmy wygospodarować miejsce na duże lustro. Najlepszy efekt optycznego powiększenia uzyskamy, gdy na ścianie powiesimy lustro bez ram lub system kilku mniejszych lusterek. Miejsce na lustro wybierzmy mądrze – wiszące na wieszakach kurtki w lustrzanym odbiciu zmniejszą optycznie przedpokój, zamiast go powiększyć.

Jakie meble do małego przedpokoju w bloku?

Nawet w najmniejszym przedpokoju nie może zabraknąć choćby podstawowych mebli. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią, zrezygnujmy z szafy w przedpokoju. Na podłodze przedpokoju ustawmy jedynie szafkę na buty, zaś na ścianach zamontujmy szafki, spełniające rolę pawlacza.

Osoby, które mieszkają w kawalerce lub niewiele większym M-3, nie zawsze mogą pozwolić sobie na rezygnację z szafy w przedpokoju. Całe szczęście producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują coraz praktyczniejsze meble do małego przedpokoju. Jeśli w ofercie sklepów nie znajdziemy rozwiązań, które nas zadowolą, zlećmy wykonanie odpowiedniego systemu firmie robiącej meble na wymiar.Aranżacja przedpokoju w bloku jest nie lada wyzwaniem. Podejmując je, warto poprosić o pomoc architekta wnętrz, który nie tylko przygotuje gotowy projekt, ale także podpowie, jak optycznie powiększyć mały przedpokój, nie tracąc na jego funkcjonalności.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
477 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *