Budowa i remont

Czym jest membrana uszczelniająca do hydroizolacji pomieszczeń?

• Zakładki: 100

Przymierzasz się do stworzenia warstwy hydroizolacyjnej w łazience, kuchni bądź pralni? Sprawdź, czym jest membrana uszczelniająca i jakie ma zalety. Zdecyduj, czy to właśnie membrana hydroizolacyjna sprawdzi się w Twoim mieszkaniu najlepiej i zapewni pomieszczeniom największą ochronę.

Membrana uszczelniająca – co to jest?

Aby woda i wilgoć obecne w pomieszczeniu – np. łazience bądź kuchni – nie miały dostępu do ścian czy podłóg i nie wnikały w nie, stosuje się różne materiały hydroizolacyjne. Jednym z nich jest membrana uszczelniająca, czyli elastyczna mata wyróżniająca się wysoką elastycznością. Składa się z dwóch warstw włókniny polipropylenowej i występującej pomiędzy nimi warstwy elastomeru. Układ ten ma przełożenie na szerokie zastosowanie membrany hydroizolacyjnej. Właśnie dzięki niemu bowiem membrana jest w stanie zabezpieczyć powierzchnię trwale, i to nawet w niekorzystnych warunkach temperaturowych (od -30 do 90°C). Wykorzystasz ją nie tylko w łazience, ale także na zewnątrz, np. na balkonie, tarasie, patio.

Gdzie sprawdzi się membrana hydroizolacyjna?

Membrana uszczelniająca jest materiałem hydroizolacyjnym stosowanym wewnątrz i na zewnątrz budynków. Membranę mocuję się za pomocą hydroizolacji dwu składnikowych. Nadaje się do uszczelniania podłóg i ścian w pomieszczeniach o zwiększonym poziomie wilgoci. Wykorzystuje się ją w miejscach, w których zachodzi ryzyko bezpośredniego kontaktu z wodą, a także strefach występowania dużego naporu wody.

Ogromnymi zaletami membrany hydroizolacyjnej jest jej wysoka odporność na zmęczenie, mostkowanie rys, redukcja naprężenia.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Waterblock.eu.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *