Domy modułowe to atrakcyjna alternatywa wobec domów stawianych od zera. Czym dokładnie są i co czyni je wartościowym wyborem? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi, by zdecydować się na najlepszą opcję – estetyczną i trwałą, idealną na długie lata mieszkania.
Domy modułowe – charakterystyka
Kiedy słyszy się o budowie domu, przed oczami staje przygotowywanie gruntu, stawianie fundamentów i tworzenie budynku cegła po cegle. A jednak nie zawsze odbywa się to w ten sposób.
Kiedy na tapet weźmie się domy modułowe, nie zachodzi konieczność budowania od zera ani poświęcania miesięcy – tym bardziej lat – by ukończyć projekt. Domy modułowe bowiem są konstrukcjami powstającymi z gotowych, wytwarzanych w fabryce elementów. W efekcie „budowa domu” to tak naprawdę składanie owych elementów w preferowane przez zamawiających budynki mieszkalne.
Domy modułowe – zalety
Zamówienie domu modułowego to nieporównywalnie mniejszy koszt względem zamówienia tradycyjnego domu wymagającego wybudowania od podstaw. Niepotrzebne są długotrwałe konsultacje z architektem ani płacenie za nadzorowanie budowy, gdyż moduły łączy się na sprawdzone sposoby gwarantujące trwałość – przykłady znajdziesz na stronie Domymodulowe.info.
Mało tego, stawianie domu jest szybkie, jako że trwa… do 7 dni roboczych! Możliwe są rozszerzenia i przekształcenia, a także dostosowanie estetyki wykończenia do preferencji każdego klienta. W efekcie jeden dom modułowy może wyglądać zupełnie inaczej niż drugi, chociaż powstają z tej samej bazy.
Wartość i ciekawostkę stanowi fakt, iż niektóre domy modułowe – w zależności od ostatecznego wyglądu – pozwalają na rozmontowanie i przeniesienie do innej lokalizacji. Oznacza to, że jeśli w przyszłości kupisz działkę, być może uda Ci się przenieść na nią obecny dom.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Domymodulowe.info.
Zdj. Shutterstock