Rolnik w Polsce?

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
goodwer
Posty: 258
Rejestracja: 28 lut 2019, 11:24

Rolnik w Polsce?

Post autor: goodwer »

Czy rolnik w Polsce ma w ogóle byt? Jak teraz wyglądają dotacje dla rolników, co się opłaca?
Awatar użytkownika
lawenda
Posty: 292
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:50

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: lawenda »

Bardzo popularna jest chyba ta uprawa zboża, bo wszędzie o niej głośno. Moim zdaniem tak, jest to opłacalne, ale samo nic nie przyjdzie. Trzeba się trochę napracować przed uzyskaniem odpowiednich plonów. Najlepiej korzystać z takich narzędzi jak kalkulator nawozowy https://www.dr-green.pl/kalkulator-zboza z którym praca będzie znacznie łatwiejsza.
Awatar użytkownika
Lena
Posty: 66
Rejestracja: 17 sie 2019, 0:10

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Lena »

Jedni narzekają, drodzy chwalą. Fakt faktu trzeba się zaangażować i bardzo dbać o uprawy, co by to nie było. Mój kuzyn parę lat temu sporo stracił na uprawie ogórków (suche lato, zły nawóz kupił, marnie nawadniał). W ubiegłym roku przerzucił się na kukurydzę i zboża, tym razem poszło dobrze, sądzę, że spora zasługa w tym nawozów wapniowo-magnezowych zamówionych od firmy GrupaPBI, dostarczają wyłącznie ekologiczne, bez żadnej chemii.
Awatar użytkownika
Gszegosz99
Posty: 185
Rejestracja: 24 paź 2019, 19:00

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Gszegosz99 »

Jest jak jest i nie ma co się nad tym rozwodzić. Trzeba działać w zakresie, w którym jest to możliwe. Korzystając z takich dodatków do pasz jak http://adifeed.pl/certyfikat-jakosci-qs-fami-qs/ będziecie w stanie o wiele skuteczniej poradzić sobie z utrzymaniem Waszej trzody w odpowiednim stanie.
Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 290
Rejestracja: 19 mar 2019, 19:24

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Sammy »

Oczywiście ,że opłaca się prowadzić własne gospodarstwo - rolne czy hodowlane. Choć to nielada wyzwanie to jednak przynosi spore korzyści. Z takiego biznesu można się spokojnie utrzymać. Nie zapominajmy jednak o odpowiednich preparatach do paszy , czy do higieny ściółki. Firma Vetsorb oferuje takie produkty w dobrych cenach - dzieki nim uchronimy nasze bydło przed różnymi rodzajami chorób i zwiekszymy efektywność hodowli
Awatar użytkownika
goodwer
Posty: 258
Rejestracja: 28 lut 2019, 11:24

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: goodwer »

Należy zauważyć, że wysokie dawki herbicydów podnosząc koszt odchwaszczania, mogą również wywołać uszkodzenia chronionej rośliny, a także upraw następczych. To jednak nie jest powód, do którego z takich środków można zrezygnować. Ja mogę wam polecić https://www.syngenta.pl/srodki-ochrony-roslin/herbicydy Na pewno będziecie z nich zadowoleni.
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 442
Rejestracja: 09 lip 2019, 8:11

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Kaja »

Z pewnością przed zastosowaniem konkretnych środków ochrony roślin należy wcześniej wykonać odpowiednie badania i sprawdzić jaki konkretnie problem trawi roślinę.
Awatar użytkownika
Bella33
Posty: 97
Rejestracja: 04 mar 2020, 13:54

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Bella33 »

Prowadzę ekologiczne gospodarstwo rolne. Stosuję tylko nawozy naturalne, dlatego jest mi niezbędny sprawny rozrzutnik obornika. Jestem bardzo zadowolony z zakupu rozrzutnika V2 w firmie www.kagro.pl. Ma dużo większą wydajność niż mój stary sprzęt.
JanJaś

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: JanJaś »

Czemu "rolnik w Polsce" to pytanie?? Jesteśmy tutaj i mamy się dobrze :D :D Praca jak każda inna, u mnie to akurat pasja, jestem rolnikiem, który hoduje bydło. 😊 Ja bym się nie zamienił. Mam duży dom i działke której pilnuje pastuch elektryczny, psy i konia. Jest super :lol:
KrzYśiek12

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: KrzYśiek12 »

Ja lubię być rolnikiem, polecam każdemu kto chce spróbować swoich sił :D tylko pamiętajcie, że to ciężka praca, a na start trzeba też mieć niezły kapitał. Proponuję na początku kupować używane maszyny rolnicze , bo często są bardzo dobrej jakości, a za to taniej :) :)
Róża

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Róża »

Jeżeli korzystacie jako rolnicy ze specjalnych pastuchów to z pewnością kupowaliście też izolatory do pastucha . Wcześniej zamawiał je mój mąż ale teraz ten obowiązek spadł na mnie. Męża nie ma w pobliżu, a zależy mi jak najszybciej aby je kupić. Poradzicie mi, które są najlepsze?
Mantek

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Mantek »

Czołem! Jeżeli ktoś z Was poszukuje części do poideł Suevia 100.0098 to rekomenduję zaznajomienie się z asortymentem sklepu zootechnicznego. Można tam odszukać m.in. szeroki wybór wysokiej klasy elementów do poideł dla bydła albo koni. Bez względu na to, czy potrzebujesz nowego zaworu, rury, uchwytu czy innego elementu, jaki poprawi funkcjonalność Twojego poidła, w tym sklepie na pewno to znajdziesz. Sklep zootechniczny to sprawdzone miejsce, gdzie możecie liczyć na fachowe doradztwo oraz szybką wykonanie zamówienia.
ODPOWIEDZ