Ogród

Tarasy kompozytowe – jak sprawdzają się jako alternatywa dla tradycyjnego drewna?

• Zakładki: 62


Coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych tarasów drewnianych stają się tarasy kompozytowe. Konstrukcje te wykonuje się z połączenia drewna i tworzywa sztucznego i oferują one wiele zalet, które mają duży wpływ na to, że są coraz częściej wybierane przez właścicieli domów. Jak sprawdzają się w porównaniu do tradycyjnego drewna? Oto kilka istotnych kwestii do rozważenia!

Tarasy kompozytowe vs drewniane — trwałość

Tarasy kompozytowe charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Mieszanka drewna i tworzywa sztucznego wykorzystana do produkcji sprawia, że są one odporne na działanie wilgoci, promieni UV, grzybów i pleśni. W przeciwieństwie do drewna nie wymagają też żadnej impregnacji, malowania ani konserwacji, dzięki czemu mamy możliwość zaoszczędzić czas, jak i pieniądze..

Brak konieczności konserwacji tarasów kompozytowych

Jedną z największych zalet tarasów kompozytowych jest minimalna konieczność konserwacji. Nie potrzeba ich cyklinować, lakierować czy impregnować, co też znacznie ułatwia ich użytkowanie i pielęgnację. Jeśli nie mamy czasu na pielęgnacje tarasu, a zależy nam na jego pięknym wyglądzie, to wystarczy regularne mycie wodą z detergentem, aby zachować taras w czystości i doskonałym stanie przez wiele lat.

Różnorodność i estetyka

Jeśli zależy nam na dopasowaniu tarasu do naszych indywidualnych preferencji, a także stylu ogrodu, to dobrze będzie zdecydować się na tarasy kompozytowe. Są one zwykle dostępne w wielu kolorach, teksturach i wzorach. Mogą między innymi imitować naturalne drewno, kamień czy nawet płytki ceramiczne. Takie rozwiązanie daje nam ogromne możliwości aranżacyjne. 

Ekologiczne podejście

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tarasy kompozytowe są bardziej ekologicznym wyborem niż tradycyjne drewno. Wykorzystując tworzywa sztuczne, przyczyniamy się do zredukowania zapotrzebowania na naturalne zasoby drewna, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Tarasy kompozytowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych tarasów drewnianych. Dzięki swojej trwałości, niskiemu poziomowi konserwacji, estetycznemu wyglądowi i ekologicznemu podejściu, są coraz częściej wybierane przez właścicieli domów.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą wszystkododrewna.com.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *