Ogród

Meble z tworzyw sztucznych do ogrodu – dlaczego warto je wybrać?

• Zakładki: 98


Gdy tylko robi się nieco cieplej, wiele osób zaczyna przygotowania do rozpoczęcia sezonu ogrodowego. Wiąże się to oczywiście z zaaranżowaniem lub odświeżeniem strefy relaksu, w której kluczowym elementem są odpowiednio dobrane meble rekreacyjne. Świetnie w takich miejscach sprawdzają się zwłaszcza elementy z tworzyw sztucznych. Dlaczego warto zdecydować się na wyposażenie z tworzyw sztucznych? Na jakie produkty postawić, a jakich lepiej unikać, by posłużyły przez długi czas? O tym przeczytacie w dalszej części tekstu.

Meble z tworzyw sztucznych do ogrodu – różne materiały

Mówiąc o meblach ogrodowych z tworzyw sztucznych, mamy tak naprawdę na myśli szeroką gamę rozwiązań, które potrafią się znacząco różnić między sobą – pod względem wyglądu i jakości, a co za tym często idzie – również i ceny.

Na co można się zdecydować? Do najpopularniejszych i szeroko dostępnych opcji zaliczają się:

  • meble z PVC,
  • meble polipropylenowe,
  • meble technorattanowe.

Pierwsze z wymienionych są często w naprawdę atrakcyjnych cenach i może pozwolić sobie na nie naprawdę niemal każdy. Nie są jednak pozbawione mankamentów. PVC (czyli polichlorek winylu) to materiał mało odporny na uszkodzenia mechaniczne (w tym zarysowania). Łatwo pęka (również pod wpływem zmian temperatury, a promieniowanie UV niejednokrotnie prowadzi do odbarwień i łuszczenia się wierzchnich warstw. Niekiedy meble posłużą nam raptem przez jeden-dwa sezony.

Inaczej ma się sprawa w przypadku produktów z polipropylenu. Materiał jest naprawdę trwały, dobrze znosi nawet intensywną eksploatację, nie szkodzą mu warunki atmosferyczne. Podobnie jest zresztą z meblami technorattanowymi, czyli wyplecionymi ze wzmocnionych włókien polietylenowych – co wpływa korzystnie nie tylko na wytrzymałość wyposażenia w ogrodzie, ale też jego walory estetyczne.

Dlaczego warto ustawić wysokiej jakości meble z tworzyw w przydomowym ogrodzie?

Z jakich powodów warto postawić na solidne meble polipropylenowe czy technorattanowe, jak choćby te dostępne na stronie: Bazkar.pl? To przede wszystkim trwałe wyposażenie, które przy zachowaniu odpowiednich zasad postępowania (o czym poniżej) posłuży w optymalnej kondycji przez długie lata.

Meble z tworzyw sztucznych są odporne na wilgoć, zalanie wodą i zmiany temperatury. Nie szkodzi im ponadto promieniowanie UV – długo zachowują wyjściowe parametry techniczne.

Produkcja wtryskowa wyposażenia z polipropylenu sprawia, że da się uzyskać elementy o zróżnicowanych kształtach i designie wpisującym się w niejedną przydomową przestrzeń. Co więcej możliwość barwienia materiału do produkcji mebli daje szeroki wachlarz możliwości w kwestii kolorystyki gotowych konstrukcji. Zyskuje się zatem rozwiązania trwałe i piękne zarazem.

Dodatkowo sofy, fotele i stoliki z tworzyw sztucznych są dość lekkie (w porównaniu do podobnych gabarytowo rozwiązań drewnianych), co ułatwia idealne zaaranżowanie każdego kącika do relaksu. Można znaleźć meble do siedzenia, jak fotele, leżaki, ławki czy sofy, ale też stoliki (duże i małe) oraz szeroki wybór mebli do przechowywania. Wszystko po to, by stworzyć spójną wizualnie i funkcjonalną przestrzeń w ogrodzie.

Jak dbać o wyposażenie z tworzyw sztucznych?

Wielką zaletą wyposażenia z tworzyw sztucznych są proste zasady pielęgnacji takich produktów. Do utrzymania ich w czystości wystarcza woda z odrobiną zwyczajnego, domowego detergentu (np. płynu do mycia naczyń). Zabrudzenia przeciera się wilgotną szmatką i pozostawia meble do wyschnięcia. Wyposażenie nie wymaga natomiast zabiegów impregnacyjnych, jak meble drewniane, metalowe czy rattanowe.

Meble polipropylenowe i technorattanowe są odporne na zmiany temperatury. Można zatem przechowywać je na tarasie lub balkonie również poza sezonem. Warto jednak w tym czasie okryć je folią lub pokrowcami – by niepotrzebnie się nie zabrudziły.

Wygodne i piękne meble ogrodowe – zbuduj ogród marzeń

Meble z tworzyw sztucznych to rozwiązanie trwałe i stylowe. Zwiększają funkcjonalność przydomowego terenu. Warto stawiać na sprawdzone produkty najwyższej jakości – dzięki temu odmienimy oblicze ogrodu i stworzymy idealne warunki do relaksu na długie lata.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
55 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *