Budowa i remont

Jak wykonać kanalizację wewnętrzną?

• Zakładki: 53

Każdy współczesny budynek mieszkalny, komercyjny i publiczny wyposażony jest w kanalizację wewnętrzną. Jej zadaniem jest odprowadzenie nieczystości i ścieków do kanalizacji zewnętrznej. Na co dzień widzimy tylko niektóre części składowe kanalizacji wewnętrznej. Inne pozostają w ukryciu, lecz są nie mniej ważne. Do budowy tego systemu potrzeba wiele elementów. Jego podstawą są rury o różnej średnicy, odpowiednio ze sobą połączone za pomocą kolanek, złączek, muf, redukcji, czy trójników.

Kompatybilne akcesoria

Do sprawnego działania kanalizacji wewnętrznej niezbędne są rury i kompatybilne z nimi akcesoria. Do łączenia dwóch rur takich jak np. rura pcv fi 110 z drugą o tej samej średnicy, konieczna jest mufa. Ten sam rozmiar wybieramy dla kolan stosowanych w narożnikach, czy przy tworzeniu zakrętów, trójników, czwórników oraz rewizji, służących do czyszczenia. Jeżeli łączymy rury o różnych średnicach, wtedy potrzebna jest redukcja. Rury i akcesoria dostępne są w różnych przekrojach i długościach, dlatego z łatwością można wybrać odpowiednie do projektu. 

Z jakiego materiału wybrać rury i akcesoria?

Obecnie najpopularniejszym materiałem do produkcji elementów kanalizacji wewnętrznej jest tworzywo sztuczne PCV. Zapewnia ono długoletnią użyteczność i trwałość systemu. Jest odporne na czynniki zewnętrzne, a jego niewątpliwą zaletą jest gładka powierzchnia zapobiegająca powstawaniu osadów. Najczęściej produkty z PCV są w białym lub szarym kolorze, co zapewnia estetyczny wygląd systemu. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą PLASTMETIX – producent, hurtownia rur PCV i armatury sanitarnej – https://www.plastmetix.pl/

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *