Budowa i remont

Strop Rector – idealny do uniwersalnych zastosowań

• Zakładki: 64

Duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania skłania inwestorów do poszukiwania najlepszych rozwiązań. Ważne, żeby materiały wykorzystywane podczas budowy łączyły w sobie trwałość, szybkość montażu, a do tego były korzystne dla budżetu. Jednym z takich rozwiązań jest strop gęstożebrowy Rector

Ten rodzaj stropu składa się ze strunobetonowych belek stropowych oraz wypełnień. Podczas montażu stropu pomiędzy belkami strunobetonowych układane są pustaki wraz z siatką zgrzewaną, a następnie wylewany jest nadbeton. Mówiąc o stropie Rector należy zauważyć, że można stosować go praktycznie w większości projektów budynków – zarówno w budownictwie mieszkaniowym jedno i wielorodzinnym, w budynkach użytkowych oraz biurowych. Stropy gęstożebrowe Rector to także doskonały wybór w przypadku wymiany stropu w starszym budynku. Ten rodzaj stropu może być stosowany na każdym poziomie – zarówno w piwnicy, jak i stropodachu. 

Zalety stropów gęstożebrowych Rector

Stropy Rector są bardzo popularne, a swoją popularność zawdzięczają m.in. możliwości zastosowania różnych wysokości konstrukcyjnych. Stosując stropy Rector możesz uzyskać strop o rozpiętości nawet do 10 m. Ważną informacją dla inwestorów jest to, że w przypadku stropów Rector potrzebna jest znacznie mniejsza liczba stempli do podparcia – zazwyczaj jest to jedna do dwóch podpór montażowych.  

Artykuł powstał przy współpracy w firmą Budmater.

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
52 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *