Budowa i remont

Szambo ekologiczne a tradycyjne – czym się różnią?

• Zakładki: 66

Mieszkańcy obszarów, które nie zostały podłączone do kanalizacji, muszą we własnym zakresie utylizować ścieki. Jednym ze sposobów jest gromadzenie nieczystości w szambie i jego regularne wypróżnianie. Największą wadą tego rozwiązania jest nieszczelność tradycyjnych zbiorników. Problem ten eliminuje montaż szamba ekologicznego. Czy różni się ono od szamba tradycyjnego i dlaczego warto zainwestować w eko szambo?

Szczelne szambo ekologiczne z tworzywa sztucznego

Zasada działania szamba ekologicznego jest taka sama, jak jego tradycyjnego odpowiednika. Za pomocą instalacji domowej ścieki dostają się do zbiornika wkopanego w ziemię, który następnie jest opróżniany przez pojazd asenizacyjny. Szamba starego typu budowane były na miejscu z betonowych elementów. Niestety wadliwym elementem konstrukcji okazywało się spoiwo, które po jakimś czasie stawało się nieszczelne i z roku na rok przepuszczało do gruntu coraz więcej nieczystości.

Aby tego uniknąć, wystarczy zamontować szambo ekologiczne. Zbiornik na szambo wykonany jest z tworzywa sztucznego. Wysoka jakość użytych materiałów oraz technologia łączenia elementów całkowicie eliminuje ryzyko rozszczelnienia, a pofałdowana struktura dodatkowo wzmacnia zbiornik. Profesjonalne firmy, które zajmują się budową szamba ekologicznego, przed jego montażem wykonują badania gruntu, by zbiornik na szambo ekologiczne umieścić we właściwym miejscu na działce oraz na odpowiedniej głębokości. Dzięki temu eko szambo jest bezawaryjne i bezpieczne dla środowiska i mieszkańców danego obszaru.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Bio Eden.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *