Technologie dla domu

Domofony z kamerą: nieodłączny element systemu bezpieczeństwa

• Zakładki: 46


Jeśli stawiasz bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, zwróć uwagę na domofony z kamerą i wyświetlaczem. Proponowane urządzenia spełniają wszystkie tradycyjne funkcje, a oprócz tego zapewniają doskonałą jakość obrazu. Sprawdzą się nie tylko w biurach, lecz także domach jednorodzinnych. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu!

Domofony z kamerą: przydatne funkcje?

Zanim zaczniesz szukać domofonów z kamerą, zastanów się, na jakich funkcjach najbardziej Ci zależy. Rozważ swoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki temu masz pewność, że będziesz zadowolony z zakupów. Niezależnie od tego, czy chcesz zamontować domofony z kamerą w domu, czy firmie, upewnij się, że przechowują nagrania z monitoringu. Przydadzą się w kryzysowej sytuacji. Jeśli masz już system bezpieczeństwa CCTV, nie potrzebujesz urządzenia, które robi to samo. 

Nowoczesne domofony z kamerą oferują takie funkcje jak panoramowanie, pochylanie i powiększanie. Takie urządzenia pozwalają uchwycić więcej szczegółów.

Wideodomofon IP można zsynchronizować z komputerem, smartfonem lub tabletem. Dzięki temu możesz zdalnie monitorować, kto chce wejść do domu. Szukając domofonu IP, zwróć uwagę na łatwość konfiguracji i zarządzania. Sprawdź, w jaki sposób urządzenie powiadamia użytkownika o naciśnięciu przycisku. Zobacz, jaką jakość dźwięku i obrazu oferuje dany model. 

Jak wybrać wideodomofon?

Wybierając domofon z kamerą, weź pod uwagę pojemność pamięci. Im więcej filmów chcesz zapisać, tym więcej przestrzeni potrzebujesz. Konfiguracja systemy odgrywa tutaj ważną rolę. Niektóre urządzenia nagrywają w sposób ciągły, podczas gdy inne pozostają uśpione, dopóki nie wykryją ruchu. 

Jeśli wybierasz bezprzewodowy domofon z kamerą, sprawdź, czy masz zasięg. Im większa odległość, tym słabszy sygnał. Dodatkowo ściany i elementy wyposażenia zmniejszają zasięg. Upewnij się, że wybrany model jest odporny na warunki atmosferyczne. Dzięki temu masz pewność, że poradzi sobie w każdej sytuacji. Konsole sterujące dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu możesz je dopasować do wystroju wnętrza.

Domofon z kamerą: wysoka jakość obrazu

Zastanów się, czy chcesz mieć kolorowe nagranie, czy wystarczy Ci czarno-białe. Jeśli chcesz zamontować wideodomofon w domu, zdecyduj się na pierwszą wersję. Drugie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w firmie.

Zastanawiasz się, dlaczego warto zamontować wideodomofon? Proponowane urządzenie pozwala zobaczyć na ekranie, kto próbuje wejść do domu. Dzięki temu unikniesz nieproszonych gości. Domofony z kamerą można zamontować zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku.

Niektórzy producenci proponują domofony z kamerą na podczerwień. Wspomniane modele działają niezawodnie przez całą dobę. Gwarantują pełną kontrolą tego, co dzieje się przed posesją. Czasami można do nich podłączyć dodatkową kamerę zewnętrzną.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BENINCA – Automatyka do bram

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *