Różne

Ekokredyt – czym jest i dlaczego warto wiedzieć o jego istnieniu?

• Zakładki: 34


Kredyty bankowe dla wielu z nas są źródłem finansowania naszych marzeń i planów. Szybko i bezproblemowo dostępne pieniądze pozwalają dokonać zakupów, przeprowadzić inwestycję i zaplanować kolejne kroki w drodze do upragnionego celu. Dla wielu z nas jest nim własna nieruchomość. A gdyby tak okazało się, że można zbudować dom, a w dodatku przyczynić się do ochrony przyrody? Właśnie takie możliwości daje Ekokredyt.

Co to jest kredyt ekologiczny?

Kredyt ekologiczny to rodzaj usługi, polegającej na udzieleniu pożyczki finansowej na określonych zasadach. Wszystkie środki uzyskane z Ekokredytu muszą zostać przeznaczone na cele ekologiczne, takie jak wymiana pieca emitującego dotychczas do atmosfery szkodliwe substancje.

Co ważne, środki pochodzące z Ekokredytu można przeznaczyć nie tylko na działania związane z nieruchomością. Doskonałym pomysłem będzie też zakup pojazdów elektrycznych, których użytkowanie zmniejszy poziom emisji spalin. W ramach kredytu ekologicznego można stać się właścicielem m.in. samochodu z napędem hybrydowym lub hulajnogi elektrycznej.

Na co można wykorzystać środki z kredytu ekologicznego?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które rozważają ubieganie się o kredyt ekologiczny. Jeśli nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony przez bank, automatycznie uzyskamy środki na inwestycje przyjazne naturze.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe staje się m.in.:

  • zamontowanie paneli fotowoltaicznych na dachu domu,
  • zakup pomp ciepła i innych urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii,
  • wymiana tradycyjnego pieca węglowego na model gazowy
  • oraz inwestycja w sprzęt energooszczędny. 

Jaka może być kwota Ekokredytu?

Maksymalna kwota, jaka może zostać przyznana w ramach Ekokredytu, czyli kredytu ekologicznego to aż 50 000 złotych. Taki zastrzyk gotówki może zostać wykorzystany w naprawdę różnorodny sposób. Ważne, aby przeprowadzona dzięki niemu inwestycja przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej i pozytywnie wpłynęła na poprawę stanu środowiska naturalnego.

Eko kredyt – podstawowe zalety

Niewątpliwą zaletą kredytu ekologicznego jest możliwość dostosowania naszego stylu życia do potrzeb planety. Dzięki niewielkim zmianom zyskujemy istotny wpływ na rozwój przyrody w najbliższym środowisku. To jednak niejedyna korzyść wynikająca z Ekokredytu. Kolejną jest niskie oprocentowanie pożyczki i okres kredytowania obejmujący nawet 10 lat.

Co więcej, aby zyskać status kredytobiorcy Ekokredytu nie trzeba mieć konta bankowego. Takie rozwiązanie jest też wyjątkowo bezpieczne, ponieważ Ekokredyt jest dostępny w opcji z ubezpieczeniem.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Czas na kredyt.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *