Technologie dla domu

Jaki wybrać napęd do bramy garażowej w domu?

• Zakładki: 20 • Komentarz: 1


Brama garażowa stanowi integralną część budynku. Wybierając ją zwracamy baczną uwagę na trwałość bramy, by zapewnić bezpieczeństwo domownikom. Ważna jest też jakość wykonania, która ochroni przed utratą ciepła z budynku. Dokonując wyboru nie można też pominąć kwestii estetycznych – brama garażowa powinna dobrze komponować się z bryłą budynku i pasować do jego stylistyki. Do wyboru mamy modele bram otwierane na kilka sposobów — dzięki temu możemy dobrać najlepszą bramę do specyfiki budynku. Wybierając bramę garażową możemy także zdecydować czy ma być ona otwierana ręcznie, czy automatycznie. Bramy otwierane ręcznie są ekonomicznym rozwiązaniem, ale niezbyt wygodnym na dłuższą metę. Bramy wyposażone w napęd są znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu, co docenicie w czasie deszczu i zimą. Czym kierować się podczas wyboru napędu do bramy garażowej?

dom, rodzina, architektura

Jakie parametry powinien mieć napęd do bramy garażowej?

Napęd bramy garażowej powinien być niezawodny. Trwały, by służył nam latami i nie uwięził nas w najmniej odpowiednim momencie wewnątrz garażu, lub uniemożliwił dostanie się do wnętrza garażu. Dlatego też wybierając napęd do bramy garażowej należy zwrócić uwagę na kilka elementów.

Jednym z najważniejszych kryteriów jest solidne wykonanie napędu. Ważne by wszystkie podzespoły wykonane były z trwałych wyselekcjonowanych materiałów. Dlatego warto wybrać napęd do bramy garażowej sprawdzonej marki Beninca. Wówczas mamy pewność wyboru najwyższej jakości. Producent zapewnia także serwis w ramach gwarancji, a także po jej zakończeniu. 

Siła i prędkość napędu do bramy garażowej

Napęd powinien być dopasowany do specyfiki bramy garażowej. Wybierając model trzeba zwrócić uwagę na siłę ciągnięcia i pchania — te parametry powinny być dopasowane do wagi bramy. W przypadku lekkiej i niewielkiej bramy często wystarcza nawet siła około 400 N. Jeżeli jednak potrzebujecie napędu do bramy o większym ciężarze, wówczas lepszym wyborem będzie napęd o sile ciągu 1200 N. 

Bardzo ważna jest też prędkość przesuwu napędu, która wyrażana jest w centymetrach na sekundę. Najpopularniejszą prędkością stosowaną w napędach do bram garażowych jest 12 cm/s. Jeżeli zależy Ci na szybszym rozwiązaniu, wybierz model Beninca JIM. 3 ESA TURBO, który jest najszybszym siłownikiem dostępnym na rynku – 15,5 metrów na minutę. Jednocześnie model ten jest energooszczędny (klasa energetyczna A+). 

comments icon1 komentarz
1 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

One thought on “Jaki wybrać napęd do bramy garażowej w domu?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *