Architektura

Napinany sufit ma wiele zalet, przekonaj się

• Zakładki: 20


Chcesz zaskoczyć siebie i własnych znajomych gustowną aranżacją wnętrza? Warto pomyśleć o wykorzystaniu napinanego sufitu! Trend będący dotychczas designerską nowinką powoli przechodzi w powszechny standard. Wszystko za sprawą oryginalnej formy, która w zaskoczenie nawet najbardziej wybredny gust!

Napinane sufity to styl i estetyka wnętrza

Decydując się na ten model rozwiązania z łatwością ukryjemy nieestetyczną instalację elektryczną, a na dodatek pozbędziemy się niedoskonałości w formie nierównego i przestarzałego tynku. Co warte podkreślenia, napinane sufity pozwalają na wiele kreatywnych możliwości, które dzięki opcji personalizacji (np. doboru odpowiedniego koloru i wzoru) pozwalają oddać pożądany charakter i tchnąć w pomieszczenie całkowicie nowe życie. Jednym z najchętniej wybieranych opcji jest oczywiście biała i gładka kompozycja, którą charakteryzuje prostota i minimalizm. 

Przykładowa realizacja sufitu napinanego – nowoczesnyefekt.pl

Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby powierzchnia tego rodzaju sufitu została pokryta oryginalnym wzorem bądź grafiką 3D, która umożliwi uzyskanie efektu złudzenia optycznego i powiększenia pokoju. Coraz częściej sufity napinane stanowią imitację nocnego i gwiaździstego nieba, co daje niesamowite rezultaty i prezentuje się naprawdę oszałamiająco! Warto podkreślić, że gładka powierzchnia jest tylko jedną z wielu dostępnych opcji – sufit może posiadać też wklęsłą lub wypukłą formę, a nawet i konkretne kształty. 

Sufity napinane zwiększają bezpieczeństwo twojego domu

Napinane sufity pomimo lekkiej konstrukcji są niezwykle wytrzymałe. Choć wykorzystany do montażu materiał PCV w pierwszej chwili nie kojarzy się z dużą odpornością na uszkodzenia, to w rzeczywistości jest niezwykle plastyczny i zdolny do rozciągania. To natomiast determinuje sporą żywotność i realną wytrzymałość całej konstrukcji, która poprzez użyty materiał odznacza się sporym stopniem lekkości. Montaż, bazujący na podgrzaniu wspomnianego PCV, nie wymaga szpachlowania i przez to niweluje ryzyko pęknięć w obrębie łączeń. Zapewnia to nie tylko właściwą dozę estetyki, ale i dłuższą żywotność samego sufitu.

Osobną i równie ważną kwestią jest to, że napinane sufity są niezwykle odporne na działanie licznych czynników fizykalnych. Wodoszczelność w połączeniu ze wspomnianą wytrzymałością pozwala na utrzymanie dużego ciężaru nagromadzonej wody, a to zapobiega przed zalaniem całego pokoju i uszkodzeniami architektonicznymi. Ponadto, wodoszczelny charakter napinanych sufitów ogranicza rozwój wilgoci. Dzięki temu nie straszne nam bakterie i pleśń, które wielokrotnie mogą powodować liczne schorzenia (np. infekcje czy zatrucia oddechowe). Warto też dodać, że sufity są odporne na ogień i zapobiegają jego rozprzestrzenianiu się, co znacząco wydłuża czas na właściwe postępowanie do ograniczenia rozwoju pożaru. Napinane sufity są również łatwe w czyszczeniu i zapobiegają nadmiernemu gromadzeniu się kurzu, dzięki czemu nie ma potrzeby tracenia własnego czasu i energii na nieustanne sprzątanie.

Sufit napinany wycisza pomieszczenie

Specjaliści budowlani, jak i sami wykonawcy podkreślają, że jedną z największych zalet napinanego sufitu jest jego realny wpływ na wyciszenie pomieszczenia. Budowa i montaż pozwalają na odpowiednie pochłanianie fal dźwiękowych, co w niektórych przypadkach (np. sypialni) ma niesamowicie istotne znaczenie dla uzyskania pożądanego spokoju po niezwykle intensywnym i męczącym dniu. Z kolei możliwość podłączenia opasek ze światłami LED lub punktowego oświetlenia tworzy z błyszczącym sufitem niezwykle oryginalne warunki dla całego pomieszczenia. Iluzja wytworzona przez rozproszone i rozchodzące się po pokoju światło zapewni prawdziwie unikalny i wyjątkowy klimat.

Artykuł przygotowano we współpracy z portalem Nowoczesne Efekty

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
188 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *