Różne

Organizacja przeprowadzki w 5 krokach – jak zorganizować przeprowadzkę?

• Zakładki: 119


Przeprowadzasz się do nowego mieszkania? Przeprowadzka nie musi być utrapieniem, jeżeli sprawnie ją zorganizujesz. Cały proces przenoszenia życia do nowego miejsca może przebiec w spokoju, jeżeli uda Ci się sprawnie zaplanować przeprowadzkę. Co robić, żeby jak najlepiej przygotować się do tego trudnego zadania? Jak zorganizować przeprowadzkę i nie zwariować?

KROK 1. Przygotowania do przeprowadzki

Idealna przeprowadzka zaczyna się wraz z decyzją o zmianie mieszkania. Wcześnie? Tylko z pozoru! Jeśli odpowiednio wcześnie zaczniesz pozbywać się niepotrzebnych rzeczy, bibelotów i zapasów spożywczych, szybciej spakujesz się w przeddzień przeprowadzki. Zacznij od wielkiego przeglądu tego, co posiadasz (ubrania, naczynia, stare dokumenty, książki) i eliminacji tego, czego już nie potrzebujesz. Podziel rzeczy na te do sprzedania, do oddania, do wyrzucenia i do zabrania ze sobą. Kolejnym krokiem może być pakowanie rzeczy sezonowych – ubrań i gadżetów na zimę, jeśli przeprowadzasz się latem i na odwrót. Taka strategia oszczędzi Ci dużo stresu!

KROK 2. Akcesoria do pakowania

Koniecznie zaopatrz się w materiały i akcesoria niezbędne w czasie pakowania:

  • worki próżniowe,
  • zapas folii bąbelkowej i taśmy,
  • kartony i torby na ciężkie przedmioty,
  • plastikowe pojemniki na mniejsze rzeczy i delikatne przedmioty.

Sporządź też listę rzeczy do spakowania, a po spakowaniu listę rzeczy spakowanych wraz z opisem kartonów, w których się znajdują. Podpisuj każdy karton i torbę – łatwiej będzie znaleźć potrzebne rzeczy w czasie przeprowadzki i po transporcie w nowe miejsce.

KROK 3. Planowanie transportu

Transport mebli i całej reszty Twojego dobytku może być sporym wyzwaniem. Jeżeli jesteś minimalistą, być może uda Ci się zapakować wszystko do samochodu. Jednak w większości przypadków, szczególnie, kiedy do nowego miejsca zamieszkania zabierasz meble, potrzebne będzie coś więcej. Możesz przeprowadzić się na własną rękę lub skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Warto zarezerwować firmę przeprowadzkową z wyprzedzeniem – w przypadku przeprowadzki do innego miasta lub państwa nawet kilka miesięcy wcześniej. Nawet w przypadku przeprowadzki krajowej pomoc profesjonalistów jest nieoceniona. 

KROK 4. Sprawne pakowanie

Sprawne pakowanie to połowa sukcesu. Podczas pakowania kieruj się tymi prostymi zasadami:

  1. Zapasy jedzenia (kasze, mąki, makarony) w miarę możliwości zjedz wcześniej, nie dokupuj na zapas.
  2. Pakuj rzeczy tematycznie – pomieszczeniami, szafkami. Podpisuj!
  3. Grupuj małe elementy (zapakuj śrubki do mebli w jednym miejscu!).
  4. Pakuj ubrania razem z wieszakami.
  5. Odkurzacz, czyste ręczniki i mokre chusteczki spakuj na samym końcu – przydadzą się po zakończeniu pakowania.

KROK 5. Najważniejsze rzeczy zawsze przy sobie

Przed zapakowaniem wszystkim kartonów przygotuj sobie „bagaż podręczny”. Spakuj część ubrań, szczoteczkę, ręcznik, ładowarkę, najważniejsze kosmetyki i inne niezbędne rzeczy. Oszczędzisz sobie szukania potrzebnych w danej chwili rzeczy w stosie kartonów i toreb.

I to wszystko! Jesteś gotowa do przeprowadzki!

Artykuł powstał we współpracy z firmą przeprowadzkową MEGAM Przeprowadzki.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
47 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *