Wnętrza

Panele winylowe w łazience – czy to dobry pomysł? Sprawdzamy!

• Zakładki: 81


Do łazienki zawsze wybieramy materiały odporne na wilgoć i uszkodzenia. Naturalnie większości przyjdą do głowy płytki, może nawet gresowe jeśli mowa o podłodze. Co jednak powiesz na panele winylowe w łazience? Z powodzeniem można je zastosować nie tylko na ścianach, ale właśnie na podłodze i to nawet pod prysznicem! Przekonaj się, dlaczego panele winylowe do łazienki to świetny pomysł!

Panele winylowe w łazience są odporne na wilgoć

Płytki podłogowe dla wielu osób są idealnym materiałem na podłogę do łazienki. Dlaczego? Ponieważ są odporne na działanie wody, nie odkształcają się i mogą być antypoślizgowe. Jednak ochrona przed przekonaniem wody może okazać się całkowicie nieskuteczna z powodu innego elementu – fug. To spoina między płytkami, która może z czasem zacząć się kruszyć i przepuszczać wilgoć. Co ważne, nie można układać płytek podłogowych bez fug, ponieważ wymagają one dylatacji.

Dlatego panele winylowe w łazience są pod tym względem lepszym wyborem. Nie wymagają fug, co uniemożliwia przenikanie wody pod ich powierzchnię. Oczywiście niektóre modele są wyposażone w tzw. V-fugę, jednak to jedynie frez imitujący spoinę. Przy prawidłowo przeprowadzonym montażu, panele winylowe do łazienki okażą się doskonałym wyborem chroniącym przed wilgocią.

Zdjęcie: arcydom.pl

Panele winylowe do łazienki są wytrzymałe na zarysowania

Wiele modeli dostępnych na rynku jest oferowanych z gwarancją przekraczającą 10, a nawet 15 lat. Ma to związek z ich odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymałością. Panele winylowe w łazience nie zarysowują się łatwo. Nie kruszą się pod wpływem upadku przedmiotów. Nie ścierają się przy intensywnym użytkowaniu, jeśli zostaną dobrane odpowiednio do stopnia korzystania z pomieszczenia. Te zalety sprawiają, że ich wykorzystanie w łazience czy też w innych pomieszczeniach jest bezpieczne. Nie musisz martwić się o powstanie uszkodzeń.

Właściwości antypoślizgowe paneli winylowych w łazience

Jedną z najważniejszych cech posadzki w pomieszczeniach o podniesionym poziomie wilgotności jest antypoślizgowość. Materiał może być odporny na działanie wody, ale jeśli pod jej wpływem nie można zachować przyczepności, staje się niebezpieczny. Na szczęście panele winylowe do łazienki są produktem o właściwościach antypoślizgowych. Nie musisz martwić się o rozlanie wody, bo nie stracisz na nich równowagi. Dzięki temu możesz spokojnie ułożyć je na całej powierzchni.

Niewielkie wymagania konserwacyjne paneli winylowych

Kolejna kwestia to utrzymanie podłogi w czystości. Łazienka brudzi się szybko, podobnie jak kuchnia. To właśnie tam najintensywniej sprzątamy, dlatego podłoga powinna być odporna na ścieranie i mycie. Użytkownicy chętnie wybierają panele winylowe w łazience, ponieważ można je odkurzać, myć na mokro, a nawet sprzątać przy pomocy mopów parowych. Poza tym są to produkty niewymagające dodatkowego zabezpieczania czy bardzo intensywnej konserwacji. Wystarczy dbać o regularne sprzątanie, by zachowywały swój blask. To zdecydowanie ułatwia życie zwłaszcza osobom, które chcą po prostu szybko i skutecznie posprzątać dom.

Panele winylowe zapewniają ogromny wybór stylistyczny

Jakie materiały najczęściej są pożądane na podłodze w łazience? Takie, które potrafią imitować drewno lub kamień. Na powierzchni paneli winylowych tworzona jest cienka warstwa materiału wykończeniowego, który pozwala dopasować elementy pod kątem ogólnej stylistyki wnętrza. Nie ma najmniejszego problemu, by dobrać panele ze wzorem drewnianym lub imitujące kamień. To kwestia osobistej decyzji i preferencji aranżacyjnych.

Panele winylowe a ogrzewanie podłogowe

W łazienkach stosuje się często ogrzewaną posadzkę. Może być nawet punktowa, zasilana elektrycznie np. w wybranych strefach łazienki. Jeśli planujesz sięgnąć po tego typu rozwiązanie, sprawdź, czy panele są przystosowane do ogrzewania podłogowego. Stosuj się do zaleceń producenta i zawsze wykonuj montaż zgodny z instrukcją. Wtedy Twoja łazienka będzie nie tylko piękna, ale też wykończona trwałym, ponadczasowym materiałem. Udanego remontu!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *