Architektura

Pomysły na balustradę

• Zakładki: 31


Balkon lub taras to integralna część domu. Tworzy oddzielne pomieszczenie, które możesz swobodnie użytkować. Ustawiając na balkonie donice z kwiatami możemy z łatwością stworzyć zielony zakątek. Balkon można też z łatwością zaaranżować jako kącik kawowy. I nie trzeba mieć w tym celu ogromnego tarasu – wystarczy nawet nieduży fragment balkonu, aby ustawić dwa krzesełka (np. składane, pozwolą Ci zaoszczędzić miejsce) i nieduży stolik. Kilka klimatycznych dodatków sprawi, że nasz balkon zamieni się w przytulny kawowy kącik. Zanim jednak będziecie mogli cieszyć się wspaniałą przestrzenią balkonową musicie zadbać o jego wykończenie.

Balustrada jest ostatecznym zwieńczeniem balkonu. Jej forma ma duże znaczenie dla wyglądu całego budynku. Gdyby przyrównać dom do kobiety, to można powiedzieć, że balustrada jest biżuterią. Dobrze dobrana tworzy piękną biżuterię, ale niedopasowana do stylu budowli mogą zaburzyć jej proporcje i sprawić, że budynek będzie wyglądał pokracznie. Jaką balustradę wybrać by pięknie zdobiła dom? Oto jedne z popularniejszych trendów dotyczących wykończenia balkonów.

Szklane domy

Architekci w swoich projektach chętnie łączą metal, beton i szkło. Właśnie ten ostatni materiał jest z powodzeniem stosowany przy wykonywaniu balustrad. Niewątpliwą zaletą balkonów ze szklaną balustradą jest nieograniczony widok. Jeżeli za Twoim domem znajduje się oszałamiający widok na bezkresne pola lub lasy, to wybór balustrady ze szkła pozwoli Ci go podziwiać o każdej porze. Gorzej, jeżeli masz widok na podwórko sąsiada…

Siła stali

Skoro już jesteśmy przy nowoczesnej stylistyce domów, to na uwagę zasługują również balustrady wykonane ze stali. Mogą mieć różną postać, najczęściej spotykane są poziome rurki ułożone równolegle do siebie. Jednak coraz większym trendem we współczesnym budownictwie są balustrady z siatki. Siatka oczywiście umieszczona jest w ramie, ma postać połączonych ze sobą ekranów. Można ją zamówić na stronie producenta: http://www.amir-metal.com/oferta/siatki/. To doskonała alternatywa dla nowoczesnych budynków, takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzach.

Powrót do historii

Nie we wszystkich przypadkach balustrada ze szkła lub ze stali się sprawdzi. W budownictwie tradycyjnym – starych kamienicach, lub klasycznych domach wolnostojących balustrada w nowoczesnym stylu będzie po prostu źle wyglądać. Pięknym dodatkiem do tradycyjnego budownictwa będą balustrady kute, często robione na zamówienie. Specjaliści zajmujący się kowalstwem artystycznym potrafią wyczarować niesamowite kształty.

 

 

 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
149 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *