Budowa i remont

4 niepodważalne powody, dla których warto zdecydować się na gotowy projekt domu

• Zakładki: 12


Inwestycja, jaką jest budowa domu, to zawsze ogromne wyzwanie, szczególnie pod względem formalnym. Aby w ogóle myśleć o jej rozpoczęciu, konieczne jest m.in. uzyskanie pozwolenia na budowę, a także wykonanie i oddanie projektu domu. Mamy jednak tutaj dwie opcje do wyboru – zamówić indywidualny projekt lub kupić gotowy. Dlaczego to drugie rozwiązanie jest bardziej racjonalne? Powodów jest co najmniej 4.

Cena

Co powoduje, że konkretny zakup uważamy za udany? Cena. Podobnie jest w przypadku gotowych projektów domów. Są one o wiele tańsze od indywidualnie zlecanych na zamówienie planów budynków. Projekty domów Modern House można już kupić za ok. 4 tys. PLN. Jest to cena nie do osiągnięcia w przypadku dokumentacji na zamówienie. Nawet doliczając do tego koszt przystosowania projektu do warunków lokalnych, cena za inwestycję, do momentu uzyskania pozwolenia na budowę, będzie co najmniej o połowę niższa od ceny indywidualnego projektu domu.

Doświadczony architekt za indywidualny projekt domu może zażyczyć sobie od 100 do nawet 300 złotych za m2 (czyli za projekt o powierzchni 100 m2 można zapłacić nawet 30 tys. PLN). Gotowe projekty domów to po prostu korzystniejsze pod względem ekonomicznym rozwiązanie!

Zdjęcie: modernhouse-projekty.pl

Wybór

Decydując się na gotowe projekty domów w Modern House, zyskuje się możliwość wyboru spośród wielu dostępnych projektów. Wśród dostępnych rozwiązań są m.in. nowoczesne projekty domów parterowych, budynki piętrowe, projekty domów z poddaszem użytkowym czy projekty domów bliźniaczych. Mamy również możliwość doboru projektu domu z bez garażu, a także z garażem jedno- lub dwustanowiskowym. Wiele z dostępnych propozycji to projekty gwarantujące szybką i sprawną realizację, przy minimalnym nakładzie finansowym. W zasadzie są to domy, które można wybudować w cenie średniej wielkości mieszkania w bloku.

Czas

Gotowe projekty domów to prawdopodobnie najszybszy sposób na zdobycie dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia budowy. W końcu czas przy takiej inwestycji jest najwyższą wartością.

Dokumentację gotowego projektu otrzymamy w kilka dni. Od decyzji o zakupie, przez finalizację transakcji, aż po wejście w posiadanie książek projektowych, mijają średnio 2-3 dni. O takich terminach w przypadku dokumentacji indywidualnej można wyłącznie pomarzyć. Gotowe projekty udostępniane przez biuro projektowe Modern House dają możliwość maksymalnego przyspieszenia procesów biurokratycznych związanych m.in. z przystosowaniem projektu do warunków działki oraz otrzymaniem pozwolenia na budowę.  Gotowe projekty domów to oszczędność czasu, a czas to pieniądz!

Zdjęcie: modernhouse-projekty.pl

Na projekt wykonany na indywidualne zamówienie trzeba czekać co najmniej kilka miesięcy – i to nawet wtedy, gdy nie wymaga on żadnych poprawek. W ten sposób termin rozpoczęcia budowy znacznie się wydłuża.

Profesjonalizm

Wybierając gotowy projekt Modern House, mamy gwarancję, że będzie to w pełni profesjonalna koncepcja przygotowana przez architektów posiadających odpowiednie doświadczenie w tego typu zleceniach. Z projektantami przyjmującymi indywidualne zlecenia bywa natomiast różnie – możemy, skuszeni atrakcyjną ceną, trafić na przykład na architekta, który dopiero stawia pierwsze kroki w zawodzie. Może to się wiązać, choć oczywiście nie musi, z pewnymi komplikacjami i wydłużeniem terminów realizacji całej inwestycji.

Gotowe projekty domów Modern House mają jeszcze kilka innych zalet. To m.in. możliwość wprowadzenia zmian i personalizacji projektu, wysoka elastyczność w zakresie materiałów i technologii budowy, kompleksowa obsługa od projektu po wykończenia wnętrz czy też bezpłatne usługi w zakresie analizy działki, sprawdzenie WZ/MPZP oraz doboru projektu. To wszystko sprawia, że najszybsza i najtańsza droga do postawienia własnego domu wiedzie właśnie przez wybór gotowego projektu domu!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *