Wnętrza

Dlaczego warto zainwestować w drewnianą podłogę? Poznaj opinię firmy Panas

• Zakładki: 24


Wszyscy kochamy drewniane podłogi za ich piękno i ciepło, które wprowadzają do wnętrza.  Szczególnie te z litego drewna sprawiają, że nasze serca biją mocniej.  Drewniana podłoga to doskonała inwestycja nie tylko ze względu na stronę wizualną. Oferuje wiele zalet, których nie mają inne materiały wykończeniowe. 

Drewniana podłoga jest odporna na uszkodzenia, łatwa w utrzymaniu i może być odnawiana przez lata. Przy odpowiedniej pielęgnacji jest w stanie przeżyć swojego właściciela. Drewno zapewnia lepszą izolację termiczną i akustyczną niż inne materiały podłogowe. Podłoga z drewna jest bardziej przyjazna dla środowiska niż inne materiały budowlane. Drewno zapewnia wyjątkową estetykę, a podłogę wykonaną z tego materiału można łatwo dopasować do każdego stylu aranżacji wnętrza. To wszystko sprawia, że jest to inwestycja godna rozważenia. Ponadczasowość – to słowo najlepiej określa podłogi drewniane. Wrocław to miasto, w którym znajdziesz wiele firm, specjalizujących w produkcji i montażu podłóg wykonanych z tego pięknego surowca. Jedną z nich jest firma Panas Ekskluzywne Schody i Podłogi. 

Jak wybrać odpowiedni rodzaj drewnianej podłogi do swojego domu?

Na początek zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć. Czy szukasz podłogi, która wpisze się w styl danego wnętrza, stanowiąc jego kolorystyczne dopełnienie, czy może szukasz czegoś dla kontrastu? Ma być ciepło i przytulnie czy raczej surowo? Wybór konkretnego koloru i wzoru jest bardzo ważny. Będzie mieć duży wpływ na wygląd wnętrza.  Do mniejszych pomieszczeń warto wybierać jasne podłogi. Dzięki temu pokój będzie wyglądał na bardziej przestronny. Ciemne drewno najlepiej wygląda w pomieszczeniach z dużą ilością okien. Kolejnym krokiem jest określenie swojego budżetu. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy powinieneś skierować swoją uwagę na lite drewno, piękny parkiet czy może jednak zadowolić się panelami. Kolejnym ważnym czynnikiem jest oczywiście rodzaj drewna, który chcesz użyć. Każde ma inne cechy i zalety.  Ostatnim czynnikiem do rozważenia jest trwałość i łatwość utrzymania podłogi. Niektóre rodzaje drewna są bardziej odporne na uszkodzenia, a inne mniej. Podobnie wygląda kwestia utrzymania czystości.

Jak zadbać o drewnianą podłogę, aby służyła przez lata?

Drewniana podłoga wymaga regularnego czyszczenia i konserwowania. Przede wszystkim należy skupić się na usuwaniu bieżących zabrudzeń i kurzu, używając do tego odpowiednich środków czyszczących. Drewniane podłogi powinny być zabezpieczone lakierem lub olejem, w zależności od rodzaju drewna. Trzeba unikać używania ostrych środków czyszczących i stosować dywaniki na miejscach narażonych na duże obciążenia mechaniczne. Wszelkie drobne uszkodzenia należy naprawiać „od ręki”, by nie doprowadzić do większych szkód, które mogłyby zakończyć się wymianą podłogi. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
6 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *