Budowa i remont

Jak urządzić piękne mieszkanie w stylu shabby chic? Poznaj najlepsze sposoby!

• Zakładki: 25


Projektowanie wnętrz mieszkań w stylu shabby chic jest coraz bardziej popularne. Ten trend wnętrzarski zapoczątkowała Rachel Ashwell w latach 80. Jak wygląda mieszkanie w stylu shabby chic? Na pierwszy rzut oka tak, jakby nikt o nie nie dbał od lat. Jednak po chwili dostrzega się zamierzone złudzenie i perfekcyjnie wykreowaną przestrzeń. Urok stylu shabby chic kryje się w wykorzystaniu starych mebli i ich celowym postarzaniu. Takie wnętrze jest idealne dla osób o romantycznej duszy, które kochają czarujące wnętrza.

Co charakteryzuje styl shabby chic?

  • Pastelowe kolory – róż, żółć, beż i błękit
  • Motywy kwiatów – głównie róż
  • Sentymentalne przedmioty jako dekoracje
  • Specjalnie postarzane lub bielone meble (wykorzystanie metody decoupage)
  • Przedmioty wykonane ręcznie
  • Pozorny nieporządek
  • Przytulność i tajemniczość
  • Starodawne przedmioty w formie dekoracji

Mieszkanie w stylu shabby chic – Meble

Styl Shabby chic

Przy projektowaniu wnętrza mieszkania w stylu shabby chic zestawia się meble nowe ze starymi, najlepiej postarzonymi. Tego typu wyposażenie kupisz w specjalnym butiku meblarskim vintage lub wykonasz samemu. Każdy stół i krzesło w prosty sposób możesz postarzyć metodą decoupage, dzięki czemu uzyskasz wymarzony efekt. W stylu shabby chic popularne jest malowanie mebli wieloma warstwami farby w celu uzyskania prześwitów i zacieków. Bielone meble lub w kolorze naturalnego drewna są również bardzo popularne.

Mieszkanie w stylu shabby chic – Kolory i wzory

Shabby chic - kolory i wzory

W mieszkaniach w stylu shabby chic dominują pastelowe kolory – pudrowy róż, delikatny błękit, kolor wrzosu, wyblakłe beże i brązy. Chętnie używana jest biel – która odpowiednio skomponowana optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenie. Najczęściej występujące wzory to kwiaty i motywy roślinne. Stwórz swoją własną przestrzeń w stylu shabby chic i poczuj się jak w mieszkaniec starodawnej brytyjskiej posiadłości! Podoba Ci się mieszkanie w stylu shabby chic? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
85 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *