Wnętrza

Kawalerka w stylu minimalistycznym

• Zakładki: 25 • Komentarz: 2


Niegdyś kojarzyły się z niewygodą i przytłaczająco małą powierzchnią. Obecnie inwestorzy coraz lepiej radzą sobie z aranżacją kawalerek, dzięki czemu życie w stosunkowo niewielkim mieszkaniu staje się znacznie przyjemniejsze. Kawalerki często kupowane są także na wynajem – również w tym przypadku inwestorzy starają się zadbać, by ich lokum było atrakcyjne dla potencjalnych najemców. Dowiedz się, jak urządzić w stylu minimalistycznym, by niewielkie mieszkanie było funkcjonalne i estetyczne.

Dlaczego aranżacja w stylu minimalistycznym jest dobrym pomysłem?

Ograniczenie ilości mebli i zbędnych dodatków, praktyczne rozwiązania przy jednoczesnym zachowaniu estetyki – aranżacja w stylu minimalistycznym idealnie sprawdza się w niewielkich wnętrzach. Nie wystarczy jednak zrezygnować z części mebli – nieprzemyślana organizacja przestrzeni sprawi, że będzie ona wyglądała na nieuporządkowaną, a aranżacja na niedokończoną. Dlatego przed urządzaniem kawalerki należy dokładnie zastanowić się nad wykorzystaniem poszczególnych mebli i funkcją każdego dodatku. Minimalistyczny styl jest szansą na zorganizowanie niewielkiej przestrzeni tak, by żyło się w niej wygodnie i by była przyjemna dla oka.

Minimalizm w mieszkaniu – praktyczne rozwiązania w kawalerce

Skupiając się na funkcjonalności mieszkania, nacisk kładziemy na naszą wygodę w życiu codziennym oraz możliwości przechowywania możliwie jak największej ilości rzeczy. Nie możemy więc zrezygnować z takich mebli, jak szafki kuchenne czy szafa, meble jednak powinniśmy wybierać z rozmysłem. Powinny one przede wszystkim zajmować jak najmniej przestrzeni – warto więc kupić lub zamówić meble na wymiar do kuchni, które będą sięgać aż do sufitu. Nawet jeśli nie mamy tyle naczyń i przyborów kuchennych, jedną szafkę będziemy mogli poświęcić na przechowywanie innych przedmiotów.

Doskonałym rozwiązaniem, często spotykanym w kamienicach są antresole. Na drugim poziomie możemy umieścić sam materac do spania – bez łóżka. Należy jednak pamiętać, by odpowiednio często go wietrzyć, by w jego wnętrzu nie rozwinęła się szkodliwa dla naszego zdrowia pleśń. Dobrym pomysłem jest umieszczenie materaca na regulowanym stelażu, który zajmuje mniej miejsca niż łóżko, a zapewnia materacowi wentylację.

Ładna i przytulna kawalerka w stylu minimalistycznym

Chociaż małe wnętrza lubią jasne kolory, urządzając kawalerkę nie powinniśmy stawiać jedynie na biel. Jeśli do kuchni wybierzemy meble z białymi frontami, przełammy tę barwę blatem w innym kolorze. Podobnie postępujmy w części pokojowej – jasne kolory (niekoniecznie białe) powinny być dominujące, warto jednak je przełamać jednym, wyrazistym kolorem. Chabrowy, zielony, niebieski czy fuksjowy – wystarczy narzuta na łóżko, doniczki czy zegar ścienny, które ożywią niewielkie M.

Styl minimalistyczny nie wiąże się z całkowitą rezygnacją z dodatków. Warto je jednak ograniczyć, a wszystkie powinny być utrzymane w jednej kolorystyce, jednej stylizacji. Mała kawalerka to również nie miejsce na eksponowanie naszej kolekcji książek, płyt, pamiątek z wakacji i innych bibelotów. Postarajmy się tak zorganizować przestrzeń, by jak najmniej rzeczy leżało na wierzchu. Dzięki temu utrzymamy w mieszkaniu porządek, który jest naszym ogromnym sprzymierzeńcem.

Oprócz jasnych, pastelowych kolorów, naszą kawalerkę optycznie powiększą także lustra – jedno w przedpokoju i jedno w pokoju ustawione w odpowiedni sposób sprawią, że przestrzeń będzie wydawać się znacznie większa. Dodając do tego odpowiednie oświetlenie, np. odpowiednio rozmieszczone halogeny, uzyskamy efekt, który może nas bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem i salonem sprzedaży materacy Alvare.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Kawalerka w stylu minimalistycznym

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane