Podstawową funkcją, jaką ma do spełnienia mata na ogrodzenie jest zapewnienie dyskrecji osobom przebywającym na chronionym terenie. O potrzebie takiego rozwiązania szczególnie przekonują się wszyscy, których ogrodzenia przebiegają wzdłuż ciągów komunikacyjnych.
Wścibskie spojrzenia przechodniów i kierowców z pewnością nie wpływają na poprawę komfortu wypoczynku we własnym ogrodzie.
Trzeba także mieć na uwadze bezpieczeństwo cennego mienia zgromadzonego na ogrodzonym terenie. Drogie auto, kosiarka czy rower nie będą kusić, kiedy staną się niewidoczne.
- Z czego wykonane są maty na ogrodzenie?
- Jakie są rodzaje mat?
- Czy montaż maty na ogrodzenie jest trudny?
- Gdzie kupić matę na ogrodzenie?
Maty na ogrodzenia – rodzaje
Maty na ogrodzenie wykonane są z PCV lub polietylenu. Wybór materiałów nie jest przypadkowy. Oba surowce gwarantują znaczną wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz dużą elastyczność, pozwalającą na wygodne dostosowanie maty do konstrukcji ogrodzenia.
Rodzaje mat na ogrodzenie:
- Mata ogrodzeniowa PCV;
- Siatka cieniująca;
- Maty imitujące rośliny.
Powierzchnia maty z tworzywa sztucznego znakomicie ułatwia konserwację ogrodzenia, a śliska gładź sprawia, że większość nanoszonego kurzu i błota zostaje usunięta przez opady atmosferyczne bądź spływa wraz z topniejącym śniegiem.
Mata na ogrodzenie jest łatwa w montażu, który z powodzeniem może wykonać jedna osoba.
Mata na ogrodzenie – gdzie kupić?
Szukając najtańszego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na wyroby sprzedawane bezpośrednio przez producenta. Nie tylko pozwoli to na znaczne oszczędności, lecz także ułatwi dobór maty pod kątem wzornictwa i barw odpowiadających kolorystyce i stylowi elewacji.
W ten sposób zapewniamy sobie poczucie intymności oraz zyskujemy element spinający w całość wysiłki aranżacyjne poczynione w obrębie całej posiadłości.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producent ogrodzeń – https://tanidrut.com/.