Design

Mural w Twoim domu

• Zakładki: 29


Mural w Twoim domu? Nie, to nie żart! Naprawdę możesz zaskoczyć wszystkich tak niezwykłą aranżacją. Wystarczy chęć zmiany dekoracji i zerwania z monotonią. Murale ścienne prezentują się niezwykle stylowo i nadają niepowtarzalny charakter całemu pomieszczeniu. Przekonaj się, że całkowita odmiana wnętrza jest w zasięgu ręki!

Mural a tapeta

Mural, zwany również fototapetą, nie jest klasyczną tapetą. To dwa odmienne sposoby dekoracji ścian. Mural różni się od tapety przede wszystkim wzornictwem. Tapety przedstawiają zwykle powtarzające się elementy (np. roślinne lub geometryczne wzory), a murale tworzą jedną grafikę. By wybrany obraz idealnie się prezentował, musi być dostosowany do rozmiarów Twojej ściany. Z tej właśnie przyczyny murale kupuje się tylko na wymiar. Tapetę można zakupić w formie rolek o standaryzowanych wymiarach, które montuje się na ścianie nieco inaczej niż murale. Całość aranżacji warto wykończyć odpowiednio dopasowaną, wysokiej jakości sztukaterią, np. polskiej marki Mardom Decor.

Nowoczesna fototapeta

Niebanalność murali wynika przede wszystkim stąd, że nie bazują one na powtarzającym się wzorze, a tworzą jeden spójny obraz. Jest to niezwykle oryginalna dekoracja, której rozmiar zawsze dostosowuje się do wymiarów konkretnej ściany, by pokryć całą jej powierzchnię. Murale można w dużej mierze personalizować, a całość warto uzupełnić elegancką sztukaterią, np. listwami Mardom Decor.

Murale są nie tylko ciekawe wizualnie, ale i niezwykle funkcjonalne – nawet w małym pomieszczeniu. Dzięki nim można stworzyć wrażenie głębi i optycznie powiększyć wnętrze. W szerokiej ofercie producentów murali znajdują się przepiękne obrazy: światowa sztuka, piękne elementy architektoniczne, natura czy panoramy miast.

Rodzaje murali

Murale wewnętrzne wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej spotkać można murale winylowe, które gwarantują jasne, żywe kolory. Spersonalizowane projekty murali, np. wydruki fotograficzne, wykonywane są najczęściej na odpowiednim papierze fotograficznym. Spotkać też można murale na płótnie, które – w przeciwieństwie do tych na gładkim papierze winylowym lub fotograficznym – nadają ścianom ciekawą teksturę.

Warto wykończyć aranżację pasującymi elementami dekoracyjnymi, np. doskonałą sztukaterią Mardom Decor (https://www.tapety-sklep.com/pl/c/Mardom-Decor/2682). Ciekawym produktem są też fototapety WET wykonane ze specjalnie impregnowanego materiału, który nadaje się do zastosowania w miejscach narażonych na wilgoć, np. w łazience.

Indywidualne aranżacje

Różnorodne formy oraz wzory murali pozwalają wykorzystać je praktycznie w każdym stylu wnętrzarskim. Proste i minimalistyczne obrazy doskonale uzupełnią nowoczesne, loftowe lub industrialne wnętrza. Z kolei bogato ilustrowane, ozdobne murale będą doskonałym akcentem we wnętrzach w stylu glamour czy vintage. Warto w tym miejscu wspomnieć, że murale świetnie prezentują się nie tylko w domach, lecz będą także wspaniałą dekoracją komercyjnych wnętrz, takich jak biura, hotelowe pokoje czy restauracje.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *