Design

Niecodzienne pomysły na ozdobienie ścian w pokoju nastolatka

• Zakładki: 16


Nastoletniość rządzi się swoimi prawami – tak z pewnością powiedziałoby dziś wielu rodziców mających dzieci właśnie w tym wieku. Nastolatki bardzo często buntują się przeciwko obowiązującym normom i regułom, szukają własnej drogi rozwoju i starają się wyrazić siebie przy pomocy ogólnodostępnych środków. Ważne, aby w jak największym stopniu wspierać ich pasje i dążenia do celu. Jednym ze sposobów jest taka aranżacja pokoju nastolatka, która pozwoli mu czuć się bezpiecznie i sprawi, że właśnie to pomieszczenie stanie się jego ulubionym miejscem w domu czy mieszkaniu. Z pewnością pomoże w tym wybór odpowiednich tapet i akcesoriów. Ciekawą propozycją jest na przykład zakup tapet z gwiazdami pop. Muzyka to jedno z najczęściej wybieranych zainteresowań młodych ludzi. Dlaczego więc nie rozwijać jej poprzez odpowiednie zaprojektowanie wnętrza?

Tapety z gwiazdami pop

Młodość to czas szaleństw i próbowania całkiem nowych aktywności. Dla wielu z nas to także niepowtarzalna okazja do tego, aby szukać swojej życiowej ścieżki i testować różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu. Jeśli Twój nastolatek jest miłośnikiem muzyki, nie zastanawiaj się dłużej i zaprojektuj jego pokój tak, aby wyrażał jego pasje. Pomogą w tym na przykład tapety z gwiazdami pop. Dzięki nim młody człowiek będzie miał szansę poczuć się niczym na koncercie swojego ulubionego zespołu każdego dnia. Tapety z gwiazdami pop to także niecodzienna dekoracja, która nada pokojowi wyjątkowy charakter, odróżniając go od pozostałej części domu.

Tapety z motywem podróżniczym

A może ważny dla ciebie nastolatek marzy o wielkich podróżach? Jeśli tak, pomóż mu w realizacji pragnień i zaaranżuj pokój, w którym znajdzie się miejsce na tapety z motywem podróżniczym i inne akcesoria. W pokoju przyszłego odkrywcy nie może zabraknąć na przykład mapy – zdrapki i globusa, na którym będzie można wyszukiwać kolejne miejsca warte odwiedzenia. Dzięki tapecie z motywem podróżniczym, myśl o kolejnych wyprawach będzie towarzyszyła nastolatkowi każdego dnia. Stąd już tylko krok do spakowania plecaka i wyruszenia naprzeciw niespodziankom, które ma do zaoferowania wielki świat.

Regały pełne książek

Bez względu na to, czym interesuje się twój nastolatek, książki to obowiązkowe wyposażenie jego pokoju. Zaplanuj pokój nastolatka w taki sposób, aby nie zabrakło w nim miejsca na regały pełne literatury. Niech książki towarzyszą młodemu człowiekowi od pierwszych dni życia, bo nic, tak dobrze jak one, nie rozwija wyobraźni. Szukając inspiracji do zaprojektowania regału na książki, nie bój się korzystać z internetu i gotowych rozwiązań. Pamiętaj, że zawsze możesz je urozmaicać i w ten sposób dopasowywać do swoich potrzeb.

Małe centrum dowodzenia

Nie ma wątpliwości, że znaczna część pracy i nauki odbywa się dziś przy pomocy komputera. Zadbaj więc o to, aby w pokoju nastolatka nie zabrakło dla niego miejsca. Pamiętaj, że znaczenie ma nie tylko generacja procesora czy jakość głośników, ale także dostęp do naturalnego światła, wygodny fotel i odpowiednia wysokość biurka. To dzięki tym elementom, Twój nastolatek będzie mógł cieszyć się komfortem nawet podczas wielogodzinnej nauki.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Tok Tik.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *