Wnętrza

Przepis na salon w skandynawskim stylu. Klasycznie i naturalnie

• Zakładki: 27 • Komentarz: 5


Aranżacja mieszkań i domów w stylu inspirowanym trendami skandynawskimi jest ostatnio wyjątkowo modne. Nic w tym dziwnego. Delikatne, pastelowe kolory, surowe drewno i nierzucające się w oczy detale wspólnie tworzą naprawdę przytulny klimat. Oglądając zdjęcia w profesjonalnych katalogach mogłoby się wydawać, że aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim jest droga i skomplikowana. Nic bardziej mylnego! Poznaj cztery sprawdzone sposoby na nadanie salonowi skandynawskiego charakteru.

Pastelowe barwy na ścianach – będzie przytulnie

Bazą większości salonów urządzanych w stylu skandynawskim są jasne, ciepłe, pastelowe kolory ścian. Zdecydowanie najczęstszym wyborem, na który decydują się właściciele mieszkań, jest szara farba. Na pierwszy rzut oka szare ściany mogą się wydawać ryzykownym krokiem, jednak w rzeczywistości dają one wiele możliwości.

Salon w skandynawskim stylu charakteryzuje się połączeniem surowości i przytulności. Właśnie taki efekt można osiągnąć dzięki stworzeniu neutralnej bazy i dodaniu do niej indywidualnych akcentów. Pomalowanie ścian w salonie na szaro doskonale to udowadnia. 

Drewniana podłoga – blisko natury

Kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć w salonie urządzonym w stylu skandynawski, jest drewniana podłoga. Mieszkańcy Norwegii, Szwecji czy Finlandii bardzo chętnie i często odwołują się w swoich działaniach do natury. Nie inaczej jest podczas urządzania domu. Podłoga wykonana z surowych desek będzie doskonałą bazą dla salonu o charakterze skandynawskim. Będzie też rozwiązaniem naprawdę ekologicznym.

Wybór surowych desek nie jest jednak najbardziej praktyczny. Szukając połączenia estetyki skandynawskiej z wygodą warto postawić na dwuwarstwowy parkiet lakierowany. Dzięki powłoce ochronnej, taka naturalna podłoga zostanie dodatkowo zabezpieczona przez zarysowaniem. W ten sposób zagości w naszym salonie na wiele lat.

Ciekawym wyborem, który przypadnie do gustu miłośnikom salonów w stylu skandynawskim jest dwuwarstwowy parkiet lakierowany Jesion Natur. Widoczna struktura usłojenia i sęków wprowadza oryginalny charakter. Dwie warstwy litego drewna połączone klejem to natomiast gwarancja trwałości. 

Surowe meble – tło dla dodatków

W salonie aranżowanym w skandynawskim stylu nie może zabraknąć drewnianych mebli. Nie znajdziemy tu jednak bogato zdobionych krzeseł z dekoracyjnymi oparciami. Zamiast tego pojawią się proste, surowe bryły i konstrukcje.

Meble w salonie w skandynawskim stylu są stworzone z materiałów w kolorach naturalnego drewna, odcieniach bieli i beżu. Dzięki temu, podobnie jak szare ściany, stanowią tło dla dowolnie wybranych dodatków.

Jasne oświetlenie – komfort za dnia i w nocy

Kluczową rolę w każdym salonie w stylu skandynawskim stanowi oświetlenie. W krajach dalekiej północy trudno o dużą ilość światła słonecznego. Właśnie dlatego tak wiele uwagi przywiązuje się do wyboru lamp. Większość z nich jest naprawdę dekoracyjna, dzięki czemu skupia wzrok użytkowników salonu. W ten sposób salon w skandynawskim stylu zyskuje nie tylko źródło światła, ale także modny element wystroju.Artykuł powstał we współpracy z firmą Julomax.

comments icon5 komentarzy
5 komentarze
172 wyświetlenia
bookmark icon

5 thoughts on “Przepis na salon w skandynawskim stylu. Klasycznie i naturalnie

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane