Ogród i balkon

Samokopiujący pilot do bramy – jak to działa? Odpowiadają eksperci z TwojaBrama.pl

• Zakładki: 35


Samokopiujący pilot do bramy to nowoczesne urządzenie, które umożliwia łatwe i szybkie skopiowanie kodu z istniejącego pilota do nowego, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Pilot jest łatwy w użyciu, a jego instalacja nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jest to bezpieczne i niezawodne rozwiązanie, które może być stosowane przez lata bez konieczności wymiany baterii czy dokonywania czynności serwisowych.

Samokopiujący pilot uniwersalny umożliwia kopiowanie kodów z oryginalnego pilota zaprogramowanego do bram lub rolet. Wykorzystując technologię radiową do przesyłania sygnału do odbiornika, kopiuje do 10 różnych częstotliwości w zakresie od 299 MHz do 868,35 MHz. W praktyce oznacza to możliwość skopiowania kodów 99% pilotów dostępnych na rynku, czyli aż 300 różnych modeli. Nie trzeba go programować ani ustawiać, gdyż sam się skanuje oryginalnego pilota, dopasowując się do jego częstotliwości. Pozwala na kopiowanie, usuwanie i przywracanie kodów. Pilot mający formę breloczka umożliwia zaprogramowanie kilku pilotów bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności. Jeśli zatem masz dwa lub trzy różne piloty, które pracują w różnych częstotliwościach, działając z innym kodami, będziesz mógł obsłużyć je wszystkie przy użyciu jednego pilota uniwersalnego. Wystarczy, że dla każdego pilota odpowiednio skonfigurujesz przyciski. Urządzenie ma wbudowany akumulator i duży zasięg pracy – 100-150 m, w zależności od przeszkód

Samokopiujący pilot do bramy – jak to działa?

Aby skopiować kod, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk na pilocie, który zamierzamy skopiować, aby w sposób ciągły wysyłać sygnał do skopiowania. Następnie należy powtórzyć czynność na pilocie, który będzie kopiować sygnał, aby zacząć jego odbiór. Gotowość do skopiowania kodu zostanie zasygnalizowana jednorazowym mignięciem diody. Trzymając wciśnięte przyciski obu pilotów, trzeba zbliżyć je do siebie i poczekać 5-8 sekund. Prawidłowe skopiowanie sygnału sygnalizowane jest szybkim miganiem lub ciągłym niebieskim światłem diody (różnica zależy od modelu pilota). Cały proces należy powtórzyć dla każdego z przycisków.  Każdy z nich obsługuje jeden kod. 

Kasowanie pamięci pilota

Trzeba pamiętać o tym, że przed pierwszym użyciem samokopiującego pilota, należy sformatować pamięć, czyli skasować sygnały zapisane fabrycznie.  Możesz to zrobić na dwa sposoby – wciskając lub przytrzymując przez 3-8 sekund przyciski A i B lub symbole otwartej i zamkniętej kłódki (w zależności od modelu pilota) albo naciskając i przytrzymując jednocześnie symbol otwartej kłódki (przycisk B) i wyciszony głośnik (dwa środkowe przyciski lub przycisk C). Gdy dioda zamiga dwa razy, trzeba zwolnić przycisk B (otwarta kłódka), a następnie wcisnąć go 3 razy, przytrzymując przycisk C (wyciszony głośnik). Gdy dioda zgaśnie lub zamiga tylko raz po naciśnięciu dowolnego przycisku, będzie to oznaczać, że pamięć została skasowana.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
193 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *