Budowa i remont

Rekuperacja Warszawa – skuteczny sposób na szalejące ceny energii

• Zakładki: 33


To już 15 lat, od kiedy klienci z całej Polski mogą się cieszyć centralami wentylacyjnymi z odzyskiem ciepła w swoich domach. Dzięki owocnej współpracy z Centrum Rekuperacji w wielu gospodarstwach domowych udało się zmniejszyć rachunki za energię i ogrzewanie nawet o kilkadziesiąt procent!
Wymienniki ciepła umożliwiają odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku lub z pomieszczenia.
Rekuperacja Warszawa wydaje się jedyną skuteczną odpowiedzią na niestabilność cenową dotykającą źródeł energii. Czym jest rekuperacja? Sprawdzamy.

Rekuperatory i rekuperacja, co to jest?

Rekuperatorami nazywa się wymienniki ciepła (centrale wentylacyjne nawiewno- wywiewne). Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest nawiewanie świeżego powietrza i wywiewanie zużytego do lub z wnętrza obiektu, szereg rozwiązań technicznych pozwala na stworzenie komfortu ciepła użytkownikom, a nawet ogrzanie wody użytkowej wykorzystując energię skumulowaną w otoczeniu.

Poddane filtrowaniu powietrze wolne jest od zarodników grzybów i drobnoustrojów, tak uciążliwych dla osób podatnych na alergie i zanieczyszczenia.

Z tego powodu pełne wyposażenie w instalację rekuperatorów, często połączonych z panelami PV uwzględnia się już w fazie projektowania domów energooszczędnych. Nie tylko pozwala to na uzyskanie wsparcia finansowego na podstawie uczestnictwa w programach rządowych i unijnych, lecz także często uzyskuje się w ten sposób energię cieplną i klimatyzację za darmo.

Rekuperacja Warszawa, szeroki zakres usług

Mimo iż Centrum Rekuperacji mieści się w łodzi, firma swoim zasięgiem obejmuje tereny całego kraju. Zatem w kręgu jej działania mieści się nie tylko rekuperacja Warszawa, kadry specjalistów docierają do wszystkich zakątków Polski.

Usługi świadczone przez Centrum Rekuperacji:

  • Gruntowne wymienniki ciepła;
  • Klimatyzacje;
  • Pompy ciepła;
  • Centralne odkurzacze.

I wiele innych.

Gruntowne wymienniki ciepła 

Dodatkowym urządzeniem, o które można rozszerzyć system rekuperacji, jest gruntowy wymiennik ciepła (GWC). Jego zadaniem jest zwiększenie efektywności energetycznej systemu rekuperacji, poprzez wstępne ogrzanie lub schłodzenie powietrza, kierowanego do rekuperatora.

Klimatyzacje 

Urządzenia, w których powietrze dostarczane do pomieszczeń jest poddawane obróbce, której celem jest zapewnienie jego parametrów (temperatura i wilgotność) na poziomie wymaganym przez użytkowników.

Pompy ciepła 

Pozwalają na uzyskanie ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania domu, dzięki wykorzystaniu energii cieplnej z otoczenia (woda, grunt, powietrze).

Centralne odkurzacze 

Jednostka centralna zlokalizowana w pomieszczeniach gospodarczych połączona jest siecią przewodów znajdujących się wewnątrz elementów konstrukcyjnych budynku zakończonych gniazdami. Utrzymanie czystości polega na montażu węża ssącego w gnieździe, eliminując tym samym konieczność przemieszczania się po obiekcie z całym osprzętem czyszczącym.

Instalacja systemu rekuperacji może odbyć się także w budynku już eksploatowanym, o czym zapewniają specjaliści z Centrum Rekuperacji. Zadzwoń, przekonaj się sam.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Centrum Rekuperacji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *