Wnętrza

Aranżacja salonu za grosze

• Zakładki: 37 • Komentarz: 2


Niekiedy zdarza się, że aranżacja jakiejś części mieszkania, na przykład salonu, w którym przebywamy najczęściej, zaczyna nam się nudzić ponieważ po prostu ulega opatrzeniu. Nie trzeba wtedy zmieniać wszystkich mebli, wystarczy zastosować kilka trików, które pozwolą zmieścić się w niskim budżecie i jednocześnie sprawią, że nasz salon będzie naprawdę odmieniony.
Można do tego przedsięwzięcia wykorzystać tkaniny. Nowy pokrowiec na kanapę sprawi, że będzie ona wyglądała jak prosto z salonu. W ten sposób można zmienić starą, wysłużoną wersalkę w piękny mebel wypoczynkowy. Do jednolitej sofy, która nam się już znudziła można dodać kolorowe poduszki, na przykład w kwiaty, by dodać salonowi nieco romantyzmu. Nowy dywan to wydatek rzędu 150 złotych, zaś naprawdę zmienia optycznie aranżację salonu. Kolejne zmiany można zaprowadzić używając światła. Lampki cotton balls zawieszone nad sofą lub jeden punkt świetlny stworzony z lampy stojącej kupionej w sklepie z akcesoriami do domu, sprawi, że pokój dzienny będzie o wiele przytulniejszy. Jeżeli chcemy dodać mu trochę charakteru, można także zawiesić kompozycję obrazów kupionych lub stworzonych samodzielnie. Modna ostatnio abstrakcja własnego wykonania sprawi, że salon ze zwykłego stanie się naprawdę stylowy.
Jak widać nie trzeba wydawać tysięcy złotych, by zmienić salon w ciekawe, klimatyczne i pełne stylu miejsce. Jeżeli mamy więcej czasu i odwagi, zawsze można pokusić się o przemalowanie starych mebli farbą kredową, a w ten sposób z ciemnego kompletu może wyjść nam modny biały czy skandynawski szary.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
137 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Aranżacja salonu za grosze

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane