Design

Inteligentne oświetlenie LED w domu i jego zalety

• Zakładki: 22 • Komentarz: 2


Zalety tzw. domów inteligentnych sprawiają, że coraz więcej osób pragnie przekształcić swoje domostwa w smart home. Jeszcze kilka lat temu systemy domów inteligentnych były dość kosztowne, wymagały sporej ingerencji przy montażu. Dzisiejsze rozwiązania są znacznie bardziej dopasowane do potrzeb użytkownika, a także znacznie bardziej elastyczne. Praktycznie każdy może pozwolić sobie na inteligentne rozwiązania – nie trzeba też decydować się od razu na kompletną instalację, ale można stopniowo ją rozbudowywać. Jednym z elementów systemu, w który warto zainwestować, jest inteligentne oświetlenie LED. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Od jakich elementów zacząć? O tym dziś opowiemy na naszym blogu.

Na czym polega inteligentne oświetlenie LED do domu?

Inteligentnym oświetleniem możemy nazwać system kilku lub kilkunastu źródeł światła, którymi można zarządzać z poziomu panelu sterowania lub urządzenia mobilnego. Najczęściej stosuje się źródła światła wykonane w technologii LED, ponieważ są one energooszczędne, co wpisuje się w filozofię domu inteligentnego. Poza źródłami światła i panelami sterującymi, system oświetlenia inteligentnego uzupełniają czujniki ruchu, które mogą aktywować oświetlenie w konkretnych strefach. Co ważne – wybór źródeł LED jest bardzo duży – od minimalistycznych taśm, przez kinkiety, plafony, czy tradycyjne oprawy sufitowe. Doskonałą opcją są źródła LED ze ściemniaczem. Takie rozwiązanie umożliwia płynną regulację natężenia światła i dopasowywanie jej do bieżących wymagań. Dzięki tak dużemu zróżnicowaniu produktów możemy dobrać idealną formę i styl oświetlenia dopasowany do naszych potrzeb. 

https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/apartament-gielda-jadalnia-komfort-1668860/

Dlaczego warto zdecydować się na inteligentne oświetlenie LED?

System oświetlenia inteligentnego pozwala zwiększyć komfort życia w domu. Nie zawsze pamiętamy po wyjściu z domu, czy wyłączyliśmy światła we wszystkich pokojach. Mając oświetlenie inteligentne wystarczy, że uruchomimy aplikację mobilną i za pomocą jednego przycisku wyłączymy oświetlenie w całym domu. Dlatego też tak często podkreśla się, że oświetlenie inteligentne LED pozwala zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Żywotność źródeł światła LED jest znacznie dłuższa niż w przypadku klasycznych żarówek, a podczas działania pobierają dużo mniej prądu. Artykuł powstał przy współpracy z firmą LedCorn.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Inteligentne oświetlenie LED w domu i jego zalety

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane