Sypialnia

Jak urządzić małą sypialnię z biurkiem? Odpowiadają projektanci z MJ ATELIER

• Zakładki: 18


Posiadanie sypialni z biurkiem to sposób na przestrzeń zarówno do odpoczynku, jak i pracy. Biurko może pozytywnie wpłynąć na ogólną estetykę sypialni, stanowiąc ciekawy element dekoracyjny. Dowiedz się, co należy wziąć pod uwagę, zapraszając ten mebel do małego wnętrza.

Urządzenie małej sypialni z biurkiem może być wyzwaniem, ale nie jest niemożliwe. Jeśli wiesz, co chcesz osiągnąć, do czego tak naprawdę ma służyć biurko w tym miejscu i dobrze się do tego przygotujesz, efekt może przerosnąć twoje oczekiwania.

Jak wybrać idealny biurko do małej sypialni?

Wybierając biurko do sypialni, zacznij od określenia rodzaju pracy, którą będziesz wykonywać. Dzięki temu wybierzesz właściwy mebel. Jeśli będzie to głównie praca komputerowa, możesz rozważyć zakup biurka z szufladami i półkami na sprzęt komputerowy. Jeśli potrzebujesz biurka do prac ręcznych lub pisania (ręcznego lub przy użyciu laptopa), dobrym wyborem będzie biurko z dużym blatem roboczym i szufladami na akcesoria. Kolejnym ważnym czynnikiem jest rozmiar biurka. Mając małą sypialnię, musisz kontrolować swój rozmach. Biurko nie powinno zajmować zbyt dużo miejsca.  Warto przemyśleć zakup składanego biurka, które można schować po ukończeniu pracy. Ostatnim czynnikiem do rozważenia jest styl i kolor biurka. Wybierając mebel do małej sypialni, warto postawić na stonowane kolory i proste linie. Unikaj bogatych dekoracji i ozdobnych elementów, gdyż mogą sprawić, że pokój będzie wydawał się ciasny i przytłaczający. 

Jak wykorzystać przestrzeń w małej sypialni, aby zmieścić biurko?

Projektowanie wnętrz Gdynia polega na tworzeniu funkcjonalnych i estetycznych przestrzeni. Meble dostępne w pomieszczeniu powinny optymalnie wykorzystywać przestrzeń bez zagracania jej. Poniżej kilka możliwych sposobów ustawienia biurka, które znakomicie pasują do małej sypialni.

Podziel pokój meblami 

Umieść biurko na przeciwległej ścianie łóżka – to sposób na otworzenie środka pokoju i stworzenie między meblami czegoś na kształt alei.  Układ pozwala na wygodne poruszanie się i charakteryzuje się dużą funkcjonalnością.

Biurko obok łóżka 

Dwa meble umieszczone obok siebie będą dopełniać się stylowo. Jedyne, o czym musisz pamiętać, aby zostawić miejsce „na oddech”.  Biurko i łóżko nie powinny zderzać się ze sobą. Taki układ to sposób na więcej otwartej przestrzeni na podłodze. Będziesz mógł zagospodarować tę przestrzeń stylowym pufem lub miękkim dywanikiem, wprowadzającym do sypialni odrobinę przytulności. 

Biurko pod oknem 

Biurko schowane we wnęce pod oknem wyjątkowo dobrze sprawdza się w sypialni dziecięcej. Pozwala na łatwe wydzielenie stref – do zabawy i nauki oraz spania. 

Biurko wzdłuż ściany 

Ustawienie biurka wzdłuż ściany, czyli w taki sposób, że podczas pracy masz łóżko za swoimi plecami, to metoda na stworzenie strefy wolnej od rozpraszania uwagi.

Łóżko w centrum uwagi 

Kolejnym wartym rozważenia układem jest umieszczenie łóżka między meblami, tj. biurkiem z jednej strony i niskim stołem z drugiej. To sposób na zachowanie symetrii w układzie pokoju. Obszary możesz połączyć ze sobą z pomocą dywanu. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *