Design

Jeden stół, cztery wnętrza. Poznaj uniwersalność stołów dębowych

• Zakładki: 51


Kto z nas nie marzy o wyjątkowym wnętrzu, w którym będzie się czuł komfortowo i bezpiecznie? Właśnie takie powinno być mieszkanie, do którego wracamy po długim dniu pracy albo zasłużonych wakacjach. O wyposażeniu poszczególnych pomieszczeń i aranżacji wnętrz warto pomyśleć już na etapie remontowania lub budowy nieruchomości. Jednym z kluczowych etapów jest wówczas wybór mebli. Szukając tych idealnych, warto rozważyć zakup stołu dębowego. Doskonale sprawdzi się on nie tylko w jadalni.

Stoły dębowe w jadalni – tradycja od pokoleń

Takie połączenie nikogo chyba nie dziwi. Stoły drewniane były i są obecne w przestrzeniach jadalnianych od wielu wieków. To wokół nich gromadzili się i wciąż chętnie przesiadują członkowie rodzin i zaproszeni goście. Stół dębowy w jadalni to doskonały pomysł zarówno w przypadku pomieszczeń w stylu vintage, jak i bardziej nowoczesnych rozwiązań. Takie meble charakteryzuje wysoka wytrzymałość na zniszczenia, dzięki czemu doskonale sprawdzą się one w najczęściej użytkowanych przestrzeniach, takich jak właśnie jadalnia.

Wybierz stoły dębowe do salonu – nadaj wnętrzu unikatowy charakter

Stół dębowy może też stanowić prawdziwą ozdobę głównego pomieszczenia każdego domu i mieszkania, czyli salonu. Postawiony w jego centralnym punkcie, stanie się miejscem spotkań i elementem, który bez wątpienia przyciągnie uwagę. Poza tym, stoły dębowe świetnie sprawdzają się jako elementy dekoracyjne pokojów dziennych. Z pewnością nie zabraknie na nich miejsca na rodzinne pamiątki i wazony pełne świeżych kwiatów. Warto pamiętać, że aranżację takiego stołu dębowego można zmieniać w zależności od pory roku czy zbliżającej się okazji. W ten sposób mebel stanie się integralną częścią każdego salonu.

Domowy gabinet ze stołem dębowym w roli głównej

Bez solidnego, dębowego stołu nie może się też obyć domowe biuro. To właśnie za drzwiami tego pomieszczenia powstają najciekawsze projekty. To tutaj kwitnie życie zawodowe w wersji home office, do którego tak bardzo przyzwyczaiła nas pandemia koronawirusa. Stawiając stół dębowy w domowym gabinecie, zyskujemy przestrzeń do pracy i nauki. Poza tym, taki stół dębowy to także niewątpliwa dekoracja domowego biura. Warto wziąć pod uwagę jego zakup, jeśli zależy nam na rozwiązaniach, które posłużą przez wiele kolejnych lat.

Stoły dębowe do pokoju dziecięcego

Kto powiedział, że stoły dębowe są zarezerwowane wyłącznie do pomieszczeń, w których na co dzień przebywają osoby dorosłe? Nic bardziej mylnego. Ten uniwersalny mebel można z powodzeniem wstawiać również do pokoju nastolatka, a dzięki temu wnętrze będzie dostosowane do jego potrzeb przez kolejne lata. Dębowe stoły coraz częściej zastępują tradycyjne biurka, przy których młodzież spędza długie godziny nauki. W przeciwieństwie do mebli z salonów sieciowych, dębowe stoły opierają się upływowi czasu i pozostają wyjątkowo odporne na uszkodzenia spowodowane codziennym użytkowaniem.

Artykuł powstał we współpracy z producentem mebli drewnianych, firmą Edar.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *