Design

Płytki dywanowe – gdy design i ekologia idą w parze

• Zakładki: 67


Coraz więcej firm w swoich działaniach kieruje się dbałością o środowisko naturalne. Działania proekologiczne obejmują nie tylko aspekty związane z produkcją czy świadczeniem usług przez firmę, ale także z codziennym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Urządzając siedzibę, świadomi właściciele firm, poszukują nowoczesnych rozwiązań, kierując się ekologią i filozofią zero waste. Z myślą o takich odbiorcach pojawiły się na rynku płytki dywanowe, które łączą w sobie podejście proekologiczne i nowoczesną estetykę.

Ekologiczne płytki dywanowe do biura

W ofercie firmy Aximo znajdziemy innowacyjne płytki dywanowe Tessera. Płytki dywanowe z tej kolekcji zawierają aż 50% materiałów z recyklingu. Warto też zauważyć, że dzięki nowoczesnemu procesowi produkcji i docinania płytek odpady produkcyjne zredukowane są nawet o 80%, a resztki włókien poddawane są recyklingowi. Wszystkie te działania w znacznym stopniu ograniczają zużycie pierwotnych surowców, a proces produkcji ma znacznie mniejszy wpływ na środowisko naturalne.

W przypadku płytek dywanowych ekologiczny jest nie tylko materiał, ale także sposób ich montażu. Stosując zamiast wykładziny w rolce płytki dywanowe, minimalizujemy liczbę odpadów powstałą podczas instalacji. Jeżeli podłoga zabrudzi się, przetrze lub zostanie uszkodzona, to nie trzeba wymieniać całej wykładziny, a jedynie wymienić konkretną płytkę dywanową.

Warto zauważyć, że ekologiczny jest też wybór płytek dywanowych wysokiej jakości. Takie płytki dywanowe mają sprężyste i trwałe włosie, co zapewnia im wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i doskonały wygląd przez długi czas.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *