Sypialnia

Sypialnia rozważna i romantyczna

• Zakładki: 37 • Komentarz: 1


Jaka powinna być idealna sypialnia? Według specjalistów od snu powinna być miejscem wyciszenia. Taką oazą spokoju, w której zaszyjecie się wieczorem po dniu pełnym wrażeń. W praktyce odczytajcie to tak – ściany najlepiej białe, lub w innym minimalistycznym kolorze. Bez dodatków, bez udziwnień, bez czegokolwiek co mogłoby Cię rozproszyć i odwieść od romansu z Morfeuszem. Wiadomo, melatonina to świętość i gdyby nie jej niezaburzona produkcja, to nigdy byśmy nie zaznali regenerującego snu…. .Jednak czy nasza sypialnia musi być tak bardzo rozważna? Powiedzmy sobie szczerze, sypialnia to nie tylko miejsce, w którym śpimy. Spędzanie czasu w tym pomieszczeniu powinno kojarzyć się z szeroko pojętą przyjemnością. Jak zatem stworzyć w sypialni klimat odpowiedni zarówno dla naszego snu jak i libido? Czy sypialnia może być jednocześnie rozważna i romantyczna?

W moim magicznym…

Mój pomysł na sypialnię to teoretycznie popularne już od jakiegoś czasu połączenie dwóch kolorów – szarości i pudrowego różu. Dlaczego właśnie te barwy? Ja osobiście po prostu dobrze się w nich czuję. Poza tym wyglądają elegancko i jednocześnie przytulnie, a taki efekt niełatwo uzyskać. No i najważniejszy powód – dzięki zestawieniu szarości i delikatnego różu możliwe jest uzyskanie aranżacji, w której obecny jest zarówno kobiecy, jak i męski pierwiastek.

Jak żonglować tymi dwoma kolorami tak by żaden z nich nie przytłoczył wnętrza? Urządzając sypialnię szaro-różową nie zapominajmy też o białych i czarnych akcentach. To świetny sposób na rozjaśnienie i podkreślenie kontrastu detali.

W domach z betonu jest dużo miłości!

Przejdźmy zatem do konkretów. Ja w stylizacji mojej sypialni zdecydowałam się na dość odważne rozwiązanie. Ścianie za łóżkiem postanowiłam nadać wyjątkowy charakter i zdecydowałam się na płytki betonowe Tzara, które znalazłam tu: https://artisvisio.pl. Być może wielu osobom beton kojarzy się raczej z surowymi, przemysłowymi wnętrzami. Jednak formy uzyskiwane z betonu architektonicznego są bardzo oryginalne i można uzyskać dzięki nim oryginalny efekt. Jeżeli nie jesteś gotowa na tak odważny wariant, to wybierz na ścianę za łóżkiem tapetę z ciekawym wzorem.

Przeciwieństwa się przyciągają

Urządzając sypialnię w dwóch kolorach trzeba przyjąć jedną żelazną zasadę – nie faworyzować jednego koloru! Gdy ściany będą miały kolor szary, niech dodatki będą pudrowo-różowe. Gładkie, długie zasłony, pościel i narzuta na łóżku, a także lampki – w tej roli wybornie sprawdzą się cotton balls! A jaki kolor mebli wybrać? Chyba najlepszą bazą będą meble białe, lub z jasnego naturalnego drewna – w razie zmiany koncepcji w przyszłości, łatwo dopasujesz je do innych kolorów.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
64 wyświetlenia
bookmark icon

One thought on “Sypialnia rozważna i romantyczna

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *