Design

Urządzamy kawiarnię – jaki sufit wybrać?

• Zakładki: 26


Stworzenie aranżacji wnętrza kawiarni lub restauracji to nie lada wyzwanie. Wnętrze powinno przyciągać, zapraszać do środka przechodniów i intrygować w taki sposób, by chcieli stać się gośćmi danego lokalu. Jednocześnie wystrój kawiarni nie może być „przekombinowany”. Zbyt odważne kolory, natłok dodatków czy oryginalnych rozwiązań może sprawiać, że odwiedzający lokal klienci poczują się osaczeni. Zanim jednak zaczniecie zastanawiać się nad doborem odpowiednich mebli, czy obrazów na ścianach, warto zastanowić się nad sposobem wykończenia sufitu. To właśnie sufit i ściany nadają pomieszczeniom odpowiedni kształt i tworzą atmosferę wnętrza. Gdy stawiacie sobie pytanie – jaki sufit wybrać – zastanówcie się nie tylko nad efektem wizualnym, jaki osiągniecie. W przestrzeniach lokali gastronomicznych bardzo ważna jest też funkcjonalność i łatwość czyszczenia danej powierzchni. W dzisiejszym artykule – mając na uwadze najważniejsze czynniki – podpowiemy Wam jaki sufit wybrać do kawiarni lub restauracji.

Jaki sufit wybrać do niewielkiego lokalu?

Sufit dla niewielkiego lokalu - kawiarni

Nie oszukujmy się, ale nie zawsze mamy do dyspozycji przestronne wnętrze z wysokim stropem. Przystosowując na potrzeby kawiarni nieduże wnętrze, trzeba pamiętać, że granica dzieląca kameralne wnętrze od ciasnego, jest bardzo cienka. Dlatego też, czasem trzeba sobie pomóc, stosując przy urządzaniu triki, dzięki którym powiększycie wnętrze kawiarni.

Sufit lustrzany
Przykład sufitu lustrzanego

Jednym z takich sprytnych sposobów stosowanych często przez projektantów wnętrz jest lustrzany sufit. Najlepszym sposobem by uzyskać efekt lustrzanego sufitu jest wykonanie sufitu napinanego. Sufit taki montuje się na specjalnym stelażu. Powierzchnia sufitu wykonana jest ze specjalnego tworzywa sztucznego, które jest lekko podgrzewane i napinane na konstrukcję. Taki sufit prezentuje się idealnie – nie ma na nim żadnych załamań, czy marszczeń. Gładka powierzchnia odbija światło, co znacznie powiększa przestrzeń.

Jaki sufit wybrać, by był efektowny?

Chcesz, by sufit stał się jednocześnie ciekawym detalem we wnętrzu?  Technologia sufitów napinanych umożliwia realizację nawet najbardziej fantazyjnych projektów. Niezwykle ciekawą opcją jest wykonanie sufitu napinanego z nadrukiem. Urządzasz kawiarnię w stylu eko? A gdyby goście mogli podziwiać nad sobą wierzchołki drzew i błękitne niebo? Wystarczy dobrać odpowiedni nadruk i cieszyć się niezwykłym wnętrzem!

Tagi strony: jaki sufit wybrać, sufit w restauracji, sufit napinany, sufity napinane, sufit w kawiarni

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
193 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *