Sypialnia

Jak dbać o pościel?

• Zakładki: 70 • Komentarz: 1


Każdy z nas codziennie spędza w łóżku od 6 do 8 godzin. Warto więc codziennie dbać o komfort naszego snu. Dlatego tak ważnym elementem wyposażenia naszej sypialni jest pościel. Poszewki i prześcieradła zawsze powinny być świeże i czyste, żeby poprawiać jakość naszego snu. Żeby dobrze zadbać o komfort naszego wypoczynku, trzeba odpowiednio dobrać pościel do naszych potrzeb, a potem właściwie ją pielęgnować. Jak robić to dobrze? Przedstawiamy kilka cennych wskazówek, jak dbać o pościel, żeby służyła nam jak najdłużej.

Jak prać pościel?

Kiedy kupimy zestaw pościeli, powinniśmy uprać ją przed pierwszym użyciem. Na każdym etapie produkcji materiał ma kontakt z maszynami i pracownikami fabryki, zbierając przy tym mnóstwo zanieczyszczeń i zarazków. Warto więc najpierw wyczyścić pościel. Każdy materiał wymaga jednak innej pielęgnacji. Większość tkanin możemy bez problemu prać w pralce. Do prania dobrze jest użyć łagodnych detergentów, ale warto dodać też odrobinę sody oczyszczonej lub octu, które pomogą w usunięciu plam i bakterii. W przypadku pościeli satynowej nie należy stosować wybielaczy, które mogą zniszczyć delikatną tkaninę satynową. Przed włączeniem pralki trzeba oczywiście wywinąć poszewki na lewą stronę oraz pozapinać wszystkie guziki i zasunąć zamki błyskawiczne.

W jakiej temperaturze prać pościel?

Zwykle zaleca się pranie w sześćdziesięciu stopniach, co pozwoli na pozbycie się roztoczy i drobnoustrojów, ale żeby pościel służyła nam jak najdłużej, powinniśmy stosować się do zaleceń producenta, które znajdziemy na metce. W przypadku prania pościeli bawełnianej trzeba ustawić temperaturę na co najmniej czterdzieści stopni Celsjusza. Podobnie w przypadku pościeli z kory, jednak musimy pamiętać, żeby jej nie wirować ani nie krochmalić – takie zabiegi zdecydowanie osłabiają tkaninę.

Jak często należy zmieniać pościel?

Pościel jest niestety największym siedliskiem bakterii w naszej sypialni. Każdej nocy pozostaje na niej pot, martwy naskórek i brud, dlatego tak ważne jest, żeby regularnie ją odświeżać. Pościel powinniśmy wymieniać przynajmniej raz w miesiącu. W przypadku alergików lub osób borykających się z trądzikiem najlepiej robić to nawet co tydzień. Żeby zadbać o świeżość pościeli, możemy też regularnie ją wietrzyć. Można rozwiesić ją na balkonie lub na trzepaku albo otworzyć okno w sypialni. Nie możemy też zapomnieć o prześcieradle i kołdrze, na których również gromadzą się brud i bakterie.

Świeża, miękka i pachnąca pościel zapewni nam dobre samopoczucie i dużo energii o poranku, dlatego warto o nią dbać. Odpowiednia pielęgnacja przedłuży jej trwałość i zapewni nam przyjemny sen. Warto też zwrócić uwagę na to, co kupujemy i postawić na najwyższą jakość materiałów, tak jak w annaposciel.pl. Właściwie dobrana i odświeżona pościel to gwarancja dobrego wypoczynku.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “Jak dbać o pościel?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *